5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Materiál: koža

Snívate o nadčasovom nábytku, ktorý s ľahkosťou a gráciou odoláva zubu času aj prelietavým interiérovým trendom? Potom sa vaším nerozlučným spoločníkom stanú kúsky s kožou v hlavnej úlohe.

Tento materiál má mnoho tvárí. Dokáže pôsobiť jemne a elegantne, ale pristane mu to aj v interiéroch s nádychom surového industriálu. Je len na vás, ktorý variant vás chytí za srdce ♥

Prečo zvoliť kožu?

Skutočne kvalitná prírodná koža je pri dotyku na holé telo príjemnejšia než akékoľvek iné látkové čalúnenie. V zime vás bude hriať a v lete chladiť.

Jej vlastnosti ocenia aj alergici: neprepúšťa totiž prach, pot ani iné nečistoty do vnútorného čalúnenia. Správne vyčinená koža je odolná voči hnilobe, moliam aj baktériám. Navyše neabsorbuje žiadne pachy, a tak sa hodí nielen pre majiteľov maznáčikov.

Investícia, ktorá sa oplatí

Už dlho pokukujete po koženej sedačke, ale vzhľadom na vyššiu cenu váhate? Nenechajte sa odradiť. Investícia do kvalitného kúsku z prémiovej kože sa vám v priebehu rokov mnohokrát vráti. Takýto solitér totiž bez preháňania vydrží v skvelej forme až po niekoľko generácií.

Lacnejším variantom sú kúsky z tzv. recyklovanej kože, ktorá sa vyrába priemyselným spracovaním rozomletých odrezkov a zvyšných kúskov kože. Aj tento materiál je možné vyrobiť veľmi kvalitne, vlastnostiam pravej kože sa však nevyrovná.