Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Štýl: minimalistický a funkčný dizajn Bauhaus

Dnes si väčšina z nás predstaví vŕtačky a iné náradie, ale takmer pred sto rokmi niesla názov Bauhaus významná umelecká škola, ktorá silne určovala trendy v umení, dizajne aj architektúre. Dôraz na minimalizmus a funkčnosť, modernita, čisté línie a geometrické tvary, to všetko je typickým podpisom štýlu, ktorý z vášho interiéru urobí originálnu umeleckú galériu.

O štýle Bauhaus

Táto nemecká umelecká škola oslavovala čistotu farieb i tvarov. Tvorcovia nachádzali svoju inšpiráciu v modernizme, nebáli sa zaujímavých geometrických tvarov a výrazných farieb. Jednoduché línie, minimalizmus a funkčnosť, to sú prvky, ktoré zostali v obľube dodnes.

Umenie sa tiež malo viac prepájať s technikou a remeslom, a preto v tejto dobe vznikajú ikonické kusy nábytku ako tzv. samonosné stoličky.

Čo a ako spolu ladiť

Výnimočne začneme s tým, s čím neladiť. Tento štýl preferuje jednoduchosť, a tak v žiadnom prípade nepôjde dokopy s rustikálnymi či romantickými kúskami.

Ponechajte mu vzdušnosť, vyberajte menej nábytku, ktorý vám prinesie maximálny úžitok. Pohovka či stoličky sú umeleckým dielom, a tak nepotrebujú príliš dopĺňať dekoráciami.

Aké farby a materiály použiť

Vítané sú základné sýte farby ako červená, žltá či modrá v kombinácii s kožou, oceľou, kovom i sklom.

Neostýchajte sa základné farby kombinovať dohromady.

Kam sa štýl Bauhaus hodí?

Pracovňa (funkčný a vzdušný priestor, kde je ponechaný dostatok miesta pre tvorenie a zároveň prebúdza kreativitu).

Obývačka (pre priaznivcov minimalizmu, objaviteľov krásy v jednoduchosti).