5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Obývačka, ktorá s vami prežije celý život

Cesta k udržateľnému bývaniu vedie cez recykláciu, prírodné materiály a výber nábytku, ktorý niečo vydrží. Ak sa práve chystáte zahniezdiť alebo napríklad chystáte renováciu obývačky a kvalitu, materiál a spôsob spracovania dávate na prvé miesto (pred kvantitu), máme pre vás výber kúskov, ktoré vás nenechajú chladnými a pýšia sa tým, že im nie je ľahostajná príroda.

Materiály, ktoré berú ohľad na životné prostredie

Aby ste si nábytok a vybavenie obývačky mohli užívať celý život a ešte ho nechať budúcim generáciám, voľte udržateľné alebo odolné materiály ako prírodné certifikované drevo, kov, sklo alebo betón.

Nábytok z recyklovanej kože a doplnky z prírodných vlákien šetria životné prostredie a v interiéri vyzerajú fantasticky.

Náš tip: exotické dreviny sú trvanlivé a húževnaté, často sa vyznačujú výraznou kresbou a pôsobia hrejivým dojmom.

Továrenské a prírodné svietidlá

Aj osvetlenie možno vyriešiť v udržateľnom duchu. Staré plechové svietidlá z továrne či garáže svojou odolnosťou hocikedy predčia svojich mladších kolegov. Do miestnosti prinesie ľahkú surovosť industriálneho štýlu.

Korok, juta, recyklovaný papier či dokonca pneumatiky sú perfektným variantom pre originálny luster, ktorý bude žať obdiv po dlhé roky.

Hľadáte ďalšiu inšpiráciu do obývačky?