5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Jednoduché recepty z ingrediencií, ktoré máte doma

Variť každý deň pestro tak, aby ste si zachovali zdravý rozum, nie je samozrejmosť. Zvlášť, keď sa snažíte vyhnúť častým cestám do obchodov a nemáte ani pomyslenie na náročné kulinárske výzvy. Máme pre vás 5 receptov, ktoré zvládnete behom chvíľky a vystačíte si s bežnými zásobami . Pripravte si varešky a poďte s nami kúzliť.

Ľahký recept č. 1

Rozmanité a rýchle cestoviny

Špagety, fusilli, penne, bezvaječné pre vegetariánov, bezlepkové pre alergikov. V tejto bohatej škále si vyberie snáď každý stravník. Najlepšie chutia v jednoduchých úpravách. Kvalitný olej, bylinky a troška vyzretého syra a máte doma pokrm hodný vyhľadávaných reštaurácií.
Skúste napríklad
400 g cestovín
2 lyžice nasekaných byliniek (čerstvých alebo rozmrazených)
6 lyžíc panenského olivového oleja
2 strúčiky cesnaku
100 g strúhaného syra (ideálne parmezánu)
Postup je jasný - uvarte cestoviny, zmiešajte bylinky, cesnak, olej a pred podávaním štedro posypte porciu strúhaným syrom.

Ľahký recept č. 2

Vitamíny nabité šalátmi

Obzvlášť teraz, keď naša obranyschopnosť potrebuje osobitnú pozornosť, je dobré zaradiť veľkú misu šalátu ako hlavný chod. Stačí pridať výdatnejšie suroviny ako syr, orechy či vajcia a nasýti sa aj vášniví "papkáči".
Zamerajte sa na tmavšiu listovú zeleninu, nezabudnite na kvalitné tuky a pre výnimočnú chuť skúste trošku balzamikového octu s ovocnou vôňou.
Čo tak skombinovať:
1 avokádo
2 vajcia uvarené na tvrdo
600 g krátko spareného špenátu
8 kríkových paradajok
2 veľké strúhanej mrkvy
2 liekovú lyžice olivového oleja
2 polievkové lyžice balzamikového figového octu
soľ, korenie
hrsť sezamových semienok na ozdobenie

Zostaňte v bezpečí a nad vecou!

Čerpajte overené informácie, inšpirácie aj povzbudenie. Bonami je tu pre vás aj v týchto neľahkých časoch. Nestrácajte optimizmus a pomôžte nám šíriť láskavosť, nie strach.