5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Materiál: nielen recyklovaný plast

Keď sa povie plastový nábytok, predstavíte si typické záhradné stoličky z 90. rokov, ktoré nepôsobia práve štýlovo ani kvalitne.

Nenechajte sa zmiasť!

V skutočnosti v sebe tento mladý materiál skrýva veľký potenciál, ktorý naplno využíva mnoho svetových dizajnérov. Poďte sa inšpirovať štýlovými doplnkami a neopozeraným nábytkom hýriacim všetkými farbami

Vlastnosti a výhody materiálu

Od prvého vynálezu bakelitu v roku 1909 už ubehlo veľa času a rôzne druhy plastov dnes už určite nespočítame na všetkých svojich prstoch. Ako je možné, že sa teší tak veľkej obľube?

Kreatívni dizajnéri si ho zamilovali pre jeho flexibilitu. Rýchly a efektívny spôsob výroby aj samotná podstata materiálu im totiž dovoľuje zhmotniť do reality aj tvarovo najodvážnejšie návrhy.

Určite vás nadchne jeho ľahká údržba, umývateľnosť, malá hmotnosť, odolnosť proti mikroorganizmom a vodnej pare.

Ideálne do exteriéru

Vďaka odolnosti voči častému striedaniu teplôt, farebnej stálosti pri slnečnom žiarení aj jednoduchému spôsobu údržby pri znečistení sa plastové výrobky výborne hodia na záhrady a terasy.

My sme si zamilovali pestrofarebné koberce, vankúše a taburetky značky Fab Hab, ktoré sú vyrobené z recyklovaných plastových fliaš. Dokazujú, že aj štýlové plastové doplnky možno vyrábať ohľaduplne a šetrne voči prírode.

Kombinovanie mu pristane

Plast v spojení s kovom i sklom tvorí harmonicky futuristickú dvojicu. Ale aj nepravdepodobná kombinácia s drevom má niečo do seba.

Tip: ak budete v interiéri vo väčšej miere kombinovať plast s masívom, nepoužívajte viac výrazných odtieňov naraz, ale držte sa farebných podtónov z rovnakého spektra.

Náš tip: kompostovanie v byte

Bolí vás pri srdci vždy, keď pri varení vyhadzujete množstvo zeleninových šupiek a zvyšky jedla rovno do koša?

Kuchynské kompostéry sa stanú vaším každodenným pomocníkom. Nádobka značky Joseph Joseph sa vám pohodlne zmestí priamo na kuchynskú linku.

Vermikompostér na nožičkách využíva spoluprácu s dážďovkami, vďaka ktorým čas od času získate domáce, vysokokvalitné organické hnojivo pre svoje rastlinky ♥