5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Minimalisticky útulná spálňa s rumunskou influencerkou

Minimalistická spálňa nemusí nutne znamenať nudný, pochmúrny priestor bez života. Môže to byť jednoduché, krásne, funkčné aj pohodlné miesto, kde sa môžete zrelaxovať.

Alice Cavaleru, influencerka a mamina malej Zorei, má cit pre krásny dizajn, a to je vidieť i v jej minimalistickej spálni. Objavte ju spoločne s nami!

Naša spálňa (a rovnako aj zvyšok bytu) je zariadená v minimalistickom štýle. Vybrali sme materiály s rôznymi textúrami, aby sme získali sviežu a modernú atmosféru. Máme tu prírodný kameň, čierne tapety, drevo, betón, sklo a ľan. Niektoré výrobky dopĺňajú štýl spálne, napríklad betónové a drevené stoly používané ako nočné stolíky, dodávajú útulnú atmosféru.

Voľte prírodné materiály

Alice sa podarilo doplniť útulnú atmosféru bielizňou, ktorá sa stala jej obľúbenou. Uprednostňuje prírodné materiály a ľan je jej favorit.

„Ten pocit v nich je ako dlho očakávané objatie. Značka Linen Tales má vynikajúcu kvalitu a pestrú paletu farieb.“

Funkčné, ale estetické doplnky

Okrem prírodných materiálov predstavuje príslušenstvo najlepší spôsob, ako dodať kúzlo minimalistickej miestnosti. Za „príslušenstvo“ sa považuje čokoľvek, čo dodáva miestnosti estetickú hodnotu.

V niektorých prípadoch môže mať aj nejaký druh funkčného účelu, ale nie je to nevyhnutné. Ak neviete, aký druh príslušenstva môžete pridať do miestnosti, tu nájdete niekoľko nápadov od Alice:

Lampa na čítanie a reproduktor sú obľúbené doplnky v okolí postele. Okrem ich funkčnosti hrá dôležitú úlohu aj dizajn. Dokonale dopĺňa minimalistický a moderný štýl, ktorý sa od priestoru vyžaduje.

Vaša oáza relaxu

Minimalistický priestor sa zameriava na funkčnosť a dôsledne dodržiava zásadu „menej je viac“. Alice si v spálni necháva iba veci, ktoré má skutočne rada, myslí si, že ak ju zbytočne zaplníte, môže to vyvolať pocit úzkosti.

„V spálni potrebujete iba veci, ktoré vyvolávajú pokoj a oddych. Vždy si vyberajte prírodné materiály! Či už ide o posteľnú bielizeň, deky, podložky, alebo záclony, prírodné materiály dodávajú útulnú atmosféru, ale aj nádych štýlu.“