Vytvorte estetickú a zároveň praktickú kuchyňu

Ak máte pocit, že je vaša kuchyňa príliš preplnená a vládne v nej chaos, nemusí to tak zostať. Inšpirujte sa prehľadným usporiadaním u rumunskej podnikateľky Ileany Badiu.

Vzhľadom na pracovné vyťaženie a aktivity jej ostáva len obmedzený čas na varenie, a preto je prioritou praktické prostredie. Kuchyňa je však u nej doma i miestom stretávania celej rodiny. Dosiahnite rovnako elegantný a zorganizovaný priestor, v ktorom sa jednoducho udržiava poriadok.

Dôležitosť organizovanej kuchyne

Je dobre zorganizovaná kuchyňa skutočnou výzvou? Udržať poriadok a zachovať osobitú estetiku nie je také ťažké, ako sa zdá. S policami na funkčné skladovanie a s dobre premysleným plánom sa vaša kuchyňa premení na čistý a elegantný priestor.

"Okrem varenia trávim veľa kvalitného času v kuchyni s rodinou a dokonca aj s priateľmi, keď prídu na návštevu. Hovorí sa, že Rumun sa najlepšie cíti v kuchyni. Možno je to práve preto, že sa všetci zhromažďujeme okolo stola, a to je pre mňa podstatné."

Štýlová a uprataná kuchyňa

„Potrebujem, aby bola moja kuchyňa predovšetkým čistá a uprataná – to znamená, aby som vedela nájsť čokoľvek.

K tomu mi pomáhajú všetky druhy organizérov a nádob, do ktorých som prehľadne usporiadala jedlá i všemožné prísady. Rovnako dôležitá je estetika, preto ma zaujímali aj ich dizajnové prvky, ktoré prispievajú k celkovému vzhľadu kuchyne.“

Efektívne skladovanie

Pomocou úložných boxov rôznych veľkostí je ľahké usporiadať priestor v kuchyni, ale i špajzi. Je to dokonalý spôsob, ako rýchlo nájsť všetko to, čo práve potrebujete. Zvážte aj lepenie štítkov na poháre, nádoby a dózy, aby každý presne vedel, kde čo nájde.

Uprednostnite dvojúrovňové nastaviteľné police pre rýchlejší prístup k produktu. Použite organizéry na príbory, aby ste sa vyhli chaosu v zásuvkách, vyberajte závesné držiaky na poháre, aby ste ušetrili viac miesta v skrini.

Z Bonami som si vybrala veľa úžasných vecí: úložné boxy od Snips na cibuľu, citrusové plody, avokádo, ale aj sklenené a antikoro nádoby od Premier Housewares a WMF, dózy na potraviny a koreniny značky Rosti Mepal i nový hriankovač, ktorý sa perfektne hodí do dekoru našej kuchyne.