Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Prečo si zaobstarať jednofarebný posteľný textil

Vzorované obliečky sú síce krásne, ale rýchlo sa opozerajú a časom na nás môžu pôsobiť až rušivým dojmom. Ak ste milovníkmi jednoduchosti a noblesného štýlu, určite oceníte jednofarebné obliečky, s ktorými sa nemusíte báť, že by vás omrzeli. Aké sú ich výhody? Prečítajte si nižšie.

Jednofarebný posteľný textil je nadčasový

Každý rok frčia iné trendy. Len počas jedného roka vystriedame niekoľko vzorov na obliečky. Na jar prezliekame posteľ do kvetinového vzoru, zatiaľ čo v zime do károvaného. Zvoľte si do spálne jednofarebné obliečky a už nebudete musieť riešiť, či je vaša spálňa práve "IN", pretože obliečky zladené len do jednej farby sa hodia do každej situácie a sú nadčasové.

Ľahko sa kombinujú

Jednofarebné obliečky sa ľahko kombinujú s ostatnými textilnými doplnkami. Ružové obliečky so zelenou plachtou a fialovými vankúšikmi? Nič nie je nemožné. Navyše sa oveľa jednoduchšie kombinujú aj s interiérom. Nemusíte tak pozerať, či sa posteľný textil hodí k vašej novej tapete alebo maľbe na stene.

Vyhrajte sa s materiálmi

Čisté línie a jednoduchosť jednofarebnej obliečky treba podporiť kvalitným materiálom, ktorý na posteli vynikne a dodá jej krásny vzhľad. Pre spánok sa najviac hodia prírodné materiály, ako je bavlna, ľan alebo hodváb.
Doplnky na posteľ v podobe vankúšikov, plédov, prikrývok a diek vyberte z iných materiálov. Deka môže byť z mikroplyšu, jeden vankúšik zamatový a druhý so strapcami. Fantázii sa medze nekladú. Posteli to dodá nevšednosť a originalitu.

Textilné doplnky môžu byť vzorované

Jednofarebné obliečky otvárajú priestor pre uplatnenie širokej škály bytových doplnkov. Keď nie ste limitovaní zvoleným vzorom na obliečky, máte voľnú ruku. Obohaťte svoju posteľ o niekoľko dizajnových vzorovaných kúskov, ktoré môžete obmieňať, ako len chcete.

Aké farby zvoliť?

Farby majú zásadný vplyv na naše psychické rozpoloženie. Zamyslite sa pred kúpou nového posteľného textilu, ako chcete, aby spálňa pôsobila. Pozrite sa, čo symbolizujú jednotlivé farby:

• Biela - čistota.
• Žltá - vyššia pocitová teplota.
• Červená - energia a láska.
• Ružová - romantika a nežnosť.
• Fialová - kreativita.
• Zelená - upokojujúci dojem.
• Modrá - pokoj a vyrovnanosť.
• Hnedá - stabilita a pocit bezpečia.
• Sivá - nadčasovosť.
• Čierna - elegancia.

Stále to nie je ono? Prezrite si ďalšiu inšpiráciu na obliečky, plachty, vankúšiky a prikrývky.