5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Tipy, ako vybrať koberec do kuchyne a jedálne

Že je kusový koberec v kuchyni a jedálni nepraktický? Ale kdeže.... Ani tu sa ho nemusíte vzdávať. Práve naopak. Už len preto, že s ním bude miestnosť o poznanie útulnejšia a pohodlnejšia. Pokiaľ siahnete po vhodnom materiáli, nemusíte si robiť starosť s údržbou. Smelo do toho!

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako vybrať behúň do kuchyne či koberec pod jedálenský stôl.

Koberec do kuchyne vyberajte podľa vlákien

Pretože koberec v kuchyni musí čeliť poriadnej záťaži, mal by byť hlavne odolný. Najmä voči omrvinkám. Na shaggy koberec preto zabudnite, najvhodnejší bude koberec s nízkym vlasom a vysokou hustotou vlákien. Myslite aj na vašu bezpečnosť a poobzerajte sa po protišmykovom behúni. Pokiaľ touto vlastnosťou vyhliadnutý kúsok neoplýva, využite protišmykovú podložku pod koberec.

Behúň alebo kusový koberec do kuchyne?

Zatiaľ čo kuchynskej linke typu I pristane skôr behúň, pri rohovej linke s väčšou podlahovou plochou siahnite skôr po kusovom koberci. Pri výbere rozmeru zohľadnite dostatočný odstup od linky a vycentrovanie koberca.

Koberec do jedálne zlaďte s nábytkom

Ak túžite po výraznom kusovom koberci, vyberte jeho farbu s ohľadom na ostatné vybavenie miestnosti. Osvedčeným trikom je zopakovať jeden z prevládajúcich odtieňov v interiéri na koberci či behúni. Miestnosť tým zjednotíte. Pôsobivé je aj monochromatické tónovanie, kedy napríklad pre jedáleň v zemitých farbách zvolíte hnedý koberec. Aby však miestnosť nepôsobila mdlo, hrajte sa s kontrastom svetlých a tmavých odtieňov.

Koberec so vzorom zamaskuje smietky

V kuchyni a jedálni je praktickejší koberec so vzorom, pretože nejaká tá omrvinka sa na ňom stratí. Vzorovaným kobercom navyše vnesiete do priestoru aj dynamiku. Napríklad perzským kobercom perfektne oživíte minimalistickú či industriálnu kuchyňu, sivým kobercom s geometrickým vzorom zase podčiarknete moderný ráz kuchyne.

Stále ešte váhate s výberom koberca? Mrknite na ďalšie tipy!