Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Doprajte si spa v pohodlí domova podľa Zdenky Záhumenskej

O Vianociach sa hovorí, že sú obdobím radosti a pokoja, no tomuto vytúženému momentu predchádzajú najmä hektické týždne plné zhonu a stresu zo sviatočných príprav a naháňania darčekov na poslednú chvíľu.

Aby sa vám z kolotoča povinností nezatočila hlava, prinášame návod od Zdenky Záhumenskej, autorky úspešného projektu Sí, Toskánsko!, ako si doma užiť zaslúžený oddych. Poďte sa s nami ponoriť do oázy plnej relaxu.

Váš domáci wellness

Spomaľte a doprajte si chvíľku pre seba. Mentálny aj telesný očistný rituál môžete podstúpiť priamo v prostredí vášho domova, ktorý sa dá vďaka správne zvoleným doplnkom premeniť na zenové spa centrum.

Penový kúpeľ v harmonickom prostredí má regeneračné účinky na telo i dušu. Posilní a upokojí organizmus a v neposlednom rade upevní i vaše zdravie.

Takáto forma psychohygieny zabezpečí, aby ste do finále tohto roka vykročili s poriadnou dávkou energie.

Kráľovský nápoj vo svetle sviečok

Doma vám nič nebráni v tom, aby ste si vytvorili prostredie presne podľa svojich predstáv. Upokojujúcu atmosféru zaručene dosiahnete pomocou tlmeného svetla sviečok a užiť si ju môžete plnými dúškami šumivého prosecca či iného obľúbeného kráľovského nápoja. Pre vyváženie chutí nezabudnite ani na misku s drobným ovocím.

Zútulnite svoje okolie

Aby vaše domáce kúpele pôsobili blahodárne na všetky zmysly, vytvorte si vďaka dekoráciám a doplnkom vizuálne útulné okolie. Použiť môžete rastliny či kvetiny vo váze. Zelená farba v interiéri totiž pôsobí veľmi harmonizujúco. Výzdobu doplňte jemnými fotorámikmi alebo obrazmi.

Voľte najmä prírodné materiály. Župan z bavlny a ľanu vo vás vyvolá hebký pocit na dotyk a vďaka aróme ihličia, pomaranča či škorice vo vonných vrecúškach a sviečkach si v podvedomí uchováte myšlienku na tie najkrašie sviatky roka.

Objavte ešte viac vianočnej inšpirácie