Spálňa v neutrálnych tónoch s prírodnými prvkami

Vytvorte s pomocou svetlej farebnej palety a vhodných doplnkov pokojný priestor, kde môžete bezstarostne relaxovať.

Rumunská architektka Mădălina Bucur je matkou dvoch detí, milovníčkou kvetov a fotografovania. Má rada svetlé interiéry, funkčnosť škandinávskeho štýlu, vzdušný vzhľad minimalistických interiérov a ducha japonskej estetiky. Zladením týchto prvkov vyčarila vo svojej spálni príjemnú atmosféru – bez množstva podnetov či výrazných kontrastov.

Jednoduchosť a pokojná atmosféra

Ak chcete priniesť harmóniu do vašej spálne, stavte na neutrálnu farebnú paletu, množstvo dreva a prirodzené svetlo. Farebne čistý priestor je dokonalým základom pre ďalšie dekorácie, farebné doplnky či prvky v monochromatickom štýle.

Mădălinina spálňa sa nesie vo veľmi uvoľnenom duchu, ktorý dopĺňa nábytok v jednoduchých, prirodzených líniách.

Svetlé akcenty

Škandinávsky dekor sa zameriava na svetlé farebné odtiene, ktoré môžeme nájsť ako na samotnom nábytku, tak aj na doplnkoch. Biela, béžová či sivá odrážajú slnečné svetlo a robia interiéry svieže a energické.

„Dôležitú úlohu v atmosfére našej spálne zohrávajú biele bavlnené závesy. Sú dostatočne hrubé, aby cez ne nebolo vidieť, no zároveň natoľko tenké, aby do miestnosti prepustili teplé mäkké svetlo."

Drevo a prírodné materiály

Začleňte do svojho interiéru prírodné prvky, ktoré tvoria hlavnú esenciu škandinávskeho štýlu. Siahnite po svetlom dreve, izbových rastlinách aj sochárskych predmetoch inšpirovaných prírodou. Váš interiér sa stane stelesnením útulnosti, ak zvolíte textilné doplnky z vlny, bavlny a juty.

„Snažili sme sa použiť prírodné materiály a obmedziť sa na menší počet odtieňov: drevo a drevená dyha v prírodnej farbe, bavlna a ľan na textílie (záclony, posteľ čalúnenie, obliečky a prikrývky), niektoré kovové a sklenené predmety. Steny sú biele v celom byte a oživuje ich zeleň rastlín, ktoré sa vynímajú na ich pozadí.“

„Najnovší prírastok do spálne je komoda Marckeric. Veľmi dobre zapadá do celkového charakteru miestnosti, je krásnou kombináciou bielej farby i prírodného dreva a navyše poskytuje skvelý úložný priestor."

Doplnky a farebné prvky

„Čo sa týka dekorácií, najviac sú zastúpené rámy, ktoré ohraničujú rôzne fotografie, ilustrácie či umelecké plagáty. Všetky som vybrala čo najjednoduchšie, v bielej, čiernej a prírodnom dube.

Túto neutrálnu paletu obsahuje aj väčšina dekorácií (sviečky, kvetináče, niektoré drevené a keramické doplnky). Rada by som vyzdvihla nátenné kovové svietidlo od Dutchbone – prvok v bronzovej farbe, ktorý dodáva osobitosť celej miestnosti."