Mid Season Sale | Ušetrite až 40 % →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Španielska idylka u vás doma

Španielsko je krajina, ktorá bola v priebehu histórie miestom neustáleho miešania kultúr. Hovoríme o vplyvoch stredovekých Maurov i koloniálnej éry, ktorá sa začala cestami Krištofa Kolumba, alebo o umeleckej renesancii na začiatku dvadsiateho storočia.

Domov v španielskom štýle bude preto obsahovať trochu zo všetkých týchto prvkov. Bude intenzívny ako sangria, živý ako Valencia a exotický ako Palma De Mallorca. Roztancujte toto leto v štýle flamenca s produktmi od Bonami a premeňte svoj domov na raj!

"Mi casa es tu casa"

„Mi casa es tu casa” – posolstvo každej obývačky zariadenej v španielskom štýle.

Pocit priestoru, otvorenej a uvoľnenej atmosféry, používanie prírodných materiálov všade tam, kde je to možné (drevo, keramika alebo prírodná koža), veľké množstvo pohodlných stoličiek a kresiel doplnených veľkorysou pohovkou. Medzi dekoráciami nemôže chýbať koberec so špecifickými vzormi alebo niektoré reprodukcie diel Pabla Picassa.

Španielska kuchyňa

Bežne sa hovorí, že španielska kuchyňa uspokojí aj tie najnáročnejšie chute na svete. "La cocina española" je známa svojimi výraznými a dokonalými chuťami, intenzívnymi farbami a stáročnými receptúrami.

Španielska kuchyňa je oveľa viac ako len jedlo. Je to zdroj hrdosti pre španielsky ľud a spôsob života nevyhnutný pre identitu krajiny. Jej rozmanitosť a bohatosť odráža aj históriu krajiny a jej komplexnú mozaiku kultúr.

Vizitkou španielskeho dekoru v kuchyni je keramika v sýtych farbách: taniere, príbory, misky, šálky, hrnčeky... Veľké pestrofarebné kvetináče sú dôležitými prvkami, ktoré šíria dobrú náladu v interiéri.

Vedeli ste, že?

Valencia každoročne priťahuje milióny návštevníkov. Privilegovaná poloha na pláži a krásne počasie z mesta robia perfektné lákadlo na dovolenku.

Keď si spomenieme na toto miesto, určite nám ako prvá napadne slávna Paella. Najobľúbenejšie jedlo v Španielsku pochádza priamo z Valencie. Nadšenci vám možno povedia, že jesť ju treba iba tam. My vám však radíme, aby ste sa odvážili vyskúšať si ju i u seba doma podľa tradičnej receptúry.

Nechajte sa inšpirovať a premeňte svoj domov na dovolenkový raj