Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Premena detskej izby v štýle džungle u Nikol Leitgeb

Poďte sa s nami inšpirovať hravo a nespútane zariadenou detskou izbičkou pre divokého Matesa a rozkošného Mauglího. Akú mala Nikol víziu a splnil výsledok jej očakávania?
„Nechcela som nič sterilné, hlavne žiadnu nudu. Aby sa tu cítili dobre. Aby tá izbička žila, rovnako ako moji chlapci – divoko.“

Izbička, ktorá vystihuje charakter detí

Hlavná vízia mamičky Nikol bola taká, že by mala izbička zrkadliť temperament a divokú povahu jej detí. Preto sa úplne prirodzene naskytla téma džungle, ktorá sa premietla do výberu nábytku, doplnkov, farebnosti i materiálov.

Pred premenou

Po premene

Čo všetko má izba spĺňať?

Z hľadiska funkčnosti bolo nutné zladiť hneď niekoľko funkcií izby. Podarilo sa v nej prepojiť hravý priestor pre predškoláka, útočisko pre bábätko i miesto, kde si môžu hostia príjemne oddýchnuť.

Pre Nikol bolo dôležité, aby mohla miestnosť raz za čas poslúžiť aj ako izba pre hostí. Matesova posteľ s rozmerom 140 x 200 cm tak skvele poslúži aj občasným dospeláckym návštevám.

Tropické rastlinstvo

Hoci tropická izba by si žiadala veľa rastlín, je dobré myslieť na to, že obyvatelia budú deti.

Mnoho izbových rastlín je totiž jedovatých, a ak má niečo izbička spĺňať na 100 %, potom je to bezpečnosť. Preto sa prírodné prvky doladili tematickými dekoráciami, textilom alebo výraznou tapetou.

Kombinácia farieb a materiálov

Prírodné materiály, ako je ratan alebo juta, evokujú trópy a pôsobia skvele v kombinácii s modernejším kovom. Ten je nielen esteticky zaujímavý, ale zároveň je odolný a ľahký na údržbu.

Farebnosť vychádzala zo samotného pralesa. Hlavné slovo preto dostali sýte odtiene zelenej a žltej aj zemité tóny.
„Izba dopadla presne podľa mojich predstáv. Má dušu aj náboj!“ uzatvára Nikol.