Jarná zľava 15 % s kódom APRIL15 | Ušetrite ešte dnes →
Mid Season Sale | Ušetrite až 50 % →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Trendy v kobercoch na rok 2024

Lída Maršálková
Lída Maršálková
Bonami Blogger

Mnoho interiérových dizajnérov vám povie, že bez koberca nie je miestnosť kompletná. Nie je to len dekoratívny prvok, ktorý rozdeľuje interiér na zóny, poskytuje navyše mäkkosť pod nohami, tepelnú izoláciu a absorpciu zvuku.

Či už má váš aktuálny koberec to najlepšie za sebou, alebo hľadáte nový koberec do obývacej izby či spálne, trendy na rok 2024 napovedia, akým smerom sa pri výbere uberať.

Pruhy, čiary, vlny

Klasika, s ktorou nikdy nešliapnete vedľa. Hľadáte inšpiráciu na koberec do obývačky, ktorý nie je príliš obyčajný, ale ani prehnane impozantný? Vyberte pruhy, čiary alebo vlny v neutrálnych a pastelových farbách. Ľahko sa kombinujú a sú nadčasové, takže vás budú baviť aj počas ďalších rokov.

Čím tenší je prúžok, tým ľahšie sa s ním pracuje; čím širší pruh, tým pôsobivejší bude koberec v priestore. Pruhy priťahujú pozornosť, preto umiestnite pruhovaný koberec tak, aby viedol pohľad k ohnisku vašej izby: môže to byť krb, nádherný vonkajší výhľad alebo posteľ v hlavnej spálni.

Bonami tip: Pruhy sa dobre kombinujú s kvetinovou potlačou, zvieracou potlačou alebo bodkami. Kľúčom je držať sa v pevne definovanej palete farieb. Inými slovami, použite iba jednu farbu motívu.

Vlnené koberce

Chcete vytvoriť vrelý a útulný interiér? Vlnené koberce sú skvelá voľba. Navyše ponúkajú prémiovú kvalitu a dlhovekosť, čo sa hodí, pokiaľ nemáte ambície každý rok meniť podobu interiéru. Medzi ďalšie výhody vlnených kobercov patrí schopnosť tlmiť hluk a čistiť vzduch tým, že vo vláknach zadržiavajú prach a chemikálie. Nehovoriac o tom, že chodiť na boso po takom koberci je nadpozemsky príjemný pocit.

Hlavným predstaviteľom kobercov na Bonami je značka Agnella, ktorá používa vlnu z Nového Zélandu alebo Británie a svoje koberce vyrába ručne.

Geometrické koberce

Hľadáte koberec, ktorý bude vyčnievať a zaujme ihneď po vstupe do miestnosti? Koberce s geometrickými vzormi si ukradnú všetku pozornosť pre seba. Niektoré kúsky majú navyše nepravidelný tvar a sú vďaka tomu ešte zaujímavejšie.

Orientálne koberce

Možno aj vy si pamätáte výrazný červený koberec s orientálnym vzorom, ktorý sa v deväťdesiatych rokoch zabýval v toľkých domácnostiach. Orientálne koberce sú jednoducho nadčasové a dnes je ich ponuka našťastie dostatočne široká, vďaka čomu sa hodia do mnohých typov interiérov od rustikálneho až po boho.

Koberce s 3D štruktúrou

K veľmi populárnym trendom patria tzv. 3D koberce. Tejto štruktúry je docielené mixom dlhších a kratších vlasov a vzniká tak na pohľad aj na dotyk zaujímavý prvok, ktorý ozvláštni obývaciu izbu i pracovňu.

Vrstvenie kobercov

Vrstvenie je trendy (a veľmi útulné)! A to nielen v móde, ale aj interiérovom dizajne. Neváhajte sa pohrať s kombináciami kobercov a kožušín, rôznych štýlov a farieb. Skvele funguje, keď na väčší koberec v neutrálnej farbe položíte menší výraznejší koberec (napríklad orientálny) či kožušinu.