5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Dekorácie do bytu v glamour štýle

Michaela Šelenberková
Michaela Šelenberková
Bonami Blogger

Anglické slovo glamour v slovenčine znamená čaro. Dostaňte tento pocit do svojho interiéru pomocou bytových dekorácií. Miestnosť bude vyzerať luxusne bez toho, aby ste museli meniť nábytok.

Ponorte sa do sveta extravagantných a okázalých dekorácií, ktoré sú jedným slovom očarujúce. Poradíme vám, ako ich vybrať a kombinovať medzi sebou.

Produkty

Ako vyberať glamour dekorácie

Pri glamour štýle sú materiály kľúčové, pretože musia pôsobiť honosne a draho. Vedľa nešliapnete so sklom, mramorom, kovmi ani kryštálmi.

Rovnako sa nemusíte držať späť s farbami a vzormi. Ideálne sú kvetinové, zvieracie aj geometrické vzory. Vzory a farby môžete kombinovať aj dohromady, ale výsledok by nemal vyzerať až príliš preplácane. Preto je ideálne začať práve s drobnejšími dekoráciami, ako sú vankúše, koberce, vázy a sošky.

Glamour dekorácie do spálne

Top dekoráciou do glamour spálne je nástenná tapeta, ktorá spálni pridá textúru a farby. Môžete siahnuť po kvetinovom alebo abstraktnom vzore. Zvolenej tapete potom prispôsobte výber vzorov a farieb ostatných doplnkov, aby celý dojem nepôsobil gýčovo.

Osobitosť spálni dodajú aj obrazy. Čo tak sklenené alebo v lesklých rámoch? Rovnako dobre miestnosť rozjasnia zrkadlá v zaujímavých rámoch. Na nočný stolík umiestnite vonnú sviečku či difuzér a na kvety od ctiteľov sklenenú vázu.

Glamour dekorácie do obývačky

Urobte zo svojej obývačky vlastnú umeleckú galériu. Skvele zažiaria extravagantné vázy, zrkadlá v ozdobných rámoch, foto rámčeky a iné doplnky s metalickými akcentmi, kožušiny, hebké vankúšiky, vintage koberce a koberce s orientálnymi vzormi.

Glamour dekorácie do jedálne

Pri zariaďovaní glamour jedálne sa môžete poriadne odviazať. Pod stôl umiestnite štýlový koberec a nad neho ligotajúci sa luster alebo svietidlo v geometrickom tvare.

Pri výbere riadu sa môžete poobzerať po porceláne či kamenine. Ten správny glamour efekt dotvárajú predovšetkým svietniky, držiaky na obrúsky a ďalšie dekorácie v metalických farbách. Doprostred stola potom ešte pridajte kyticu v sklenenej, porcelánovej či krištáľovej váze.