Zľava 15 % s kódom LETO15 | Ušetrite ešte dnes →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Regencycore interiér: ako vniesť opulenciu do vášho domova

Cítite sa niekedy presýtení minimalistickým škandinávskym štýlom? Pozvite domov luxusné regencycore. Štýl, ktorý v sebe mieša maximalizmus a nadčasový šmrnc, všetko zabalené do jedného štýlového balíčka.

Kde sa vzal trend regencycore, ktorý s viac ako 21 miliónmi videí dobyl TikTok? Odpoveď hľadajte na televíznych obrazovkách, kde sa odohráva už tretia séria obľúbeného seriálu. Vášeň, romantika, intrigy, vtipné hlášky a hlavne opulentný dizajn v každom zábere. A o ňom bude tento článok predovšetkým.

Kráľovský pôvod regencycore


Aj keď sa tento štýl inšpiruje životom londýnskej aristokratickej smotánky začiatkom devätnásteho storočia, rozhodne sa nedrží historickej presnosti. A nemusíte ani vy. Regencycore má jednu obrovskú výhodu – nech už si z neho vyberiete akýkoľvek prvok, skvele zapadne aj do interiéru, kde prevláda moderné umenie a dizajn. Pripravení opustiť svoju minimalistickú komfortnú zónu a vniesť do svojho života dávku bohatej kráľovskej nádhery? Poďme na to.


Farby a materiály v regencycore

Farebné kombinácie: V regencycore interiéroch prevládajú pastelové farby doplnené o neutrálnu slonovú kosť alebo tmavobridlicovú. V modernejšom poňatí sa farebná paleta posúva smerom k žiarivejším farbám. Avšak tou najžiarivejšou je zlatá, ktorá je ústrednou farbou detailov, ako sú rámy zrkadiel či obrazov, madlá alebo kľučky. Nás baví výlet do zvieracej ríše.

V hlavnej úlohe drevo: Plasty prenechajte Gen Z a poobzerajte sa po tmavom mahagónovom alebo dubovom dreve. Vynikne na zaoblených nôžkach sedacieho nábytku či komôd. Luxusný rozmer dodá interiéru reliéfne drevené obloženie.

Prírodné a ázijské motívy: Nielen vázy, ale aj čalúnenie, tapety, nábytok a ďalšie dekorácie vrátane vankúškov alebo obliečok prekvitajú kvetmi podľa hesla „viac je viac”. Hovorí sa, že práve tieto východné motívy sú vrcholom regencycore estetiky.
Regencycore sa riadi heslom „viac je viac“.

Regencycore sa riadi heslom „viac je viac“.

Tipy pre regencycore interiér

  • Zamatová pohovka alebo kreslo zaoblených tvarov, aby ste mohli popíjať čaj o piatej a prijímať nápadníkov a ďalšie dôležité návštevy.

  • XXL zrkadlo v zlatom ráme dodá priestoru pocit veľkoleposti a opticky zväčší miestnosť. Alebo radšej dve, podľa hesla „čím viac, tým viac regency“.

  • Krištáľový luster je dokonalým démantom regencycore. Svojou prítomnosťou rozžiari akúkoľvek miestnosť a navyše je oveľa univerzálnejší, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hodí sa do industriálneho, glamour aj romantického interiéru.

Najčastejšie otázky

Čo stojí za popularitou regencycore?

K popularizácii prispel seriál na Netflixe, ktorý doslova spôsobil boom regencycore. Okrem interiérového dizajnu sa premieta do módy, líčenia, úpravy vlasov i voľnočasových aktivít. Preto sú teraz opäť v obľube romány z obdobia regentstva vrátane Julie Quinn, ktorá stojí za námetom seriálu, alebo Jane Austen.

Bude regencycore populárny aj za rok?

Pre regencycore je typická nadčasovosť a prekvapivo aj jednoduchá kombinovateľnosť s ďalšími interiérovými štýlmi. Masívne prvky, ako sú veľké zrkadlá, obrazové rámy či lustre, nájdu menšie uplatnenie v menších interiéroch.

Ako vznikol názov regencycore?

Obdobie "regency" je pomenované po Jurajovi, princovi regentovi, ktorý bol dočasným kráľom Veľkej Británie, zatiaľ čo jeho otec, Juraj III., bol chorý. Obdobie regentstva oficiálne trvalo deväť rokov, od roku 1811 do roku 1820.

Vysnívaný domov od Bonami

Páči sa vám naša inšpirácia a chcete sa doma cítiť ako pri kráľovskom dvore? Naši Bonami dizajnéri vám ho navrhnú do posledného detailu. Návrh vám odprezentujeme online a ak budete chcieť, zaistíme objednávku a doručenie odporúčaných produktov. Máme hotových viac ako 250+ návrhov. Bude ten ďalší práve váš?