Až -25 % na obývaciu izbu | Ušetrite ešte dnes →
Máme novú appku | Objavte jej výhody →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Malý, moderný a funkčný byt v Záhrebe

Navštívili sme zaujímavý malý byt v jednej zo záhrebských štvrtí. Tento byt s rozlohou 34 m² je vybavený všetkým potrebným pre život mladého páru a ich mačky Mily. Inšpirujte sa moderným a útulným bytom knihovníčky Antonie.

Lokalita
Záhreb

Pôdorys bytu
1kk+ balkón

Veľkosť bytu
34 m²

Ako dlho trvalo zariaďovanie bytu a čo bolo vaším hlavným zámerom?

Samotná rekonštrukcia a zariaďovanie bytu trvala 3 mesiace. Chcela som mať samostatnú miestnosť na spanie. Bol to môj pokus premeniť garsónku na byt v modernom štýle, so samostatnou spálňou a pohodlným obytným priestorom. Niektoré detaily ale ešte nie sú dotiahnuté do konca a neustále treba niečo vylepšovať alebo upravovať. Povedala by som, že premena prebieha už niekoľko rokov.

Ako premeniť nefunkčný priestor na funkčný byt?

Dobré plánovanie je kľúčové. Hlavnou zásadou každého rozhodnutia bolo maximálne využitie priestoru. Myslím, že sa mi to podarilo dobre vďaka zabudovaniu vertikálnych úložných priestorov a multifunkčného nábytku. Ale aj premysleným stanovením priorít. Garsónku sme prepažili, aby sme vytvorili samostatnú spálňu, a tá je rozmerovo riešená tak, aby sa do nej zmestila iba posteľ, šatníková skriňa a trocha priestoru pre pohyb. Rovnako sme zúžili balkón, aby sme získali o niečo viac miesta v obývačke.

Trendy, ktoré boli inšpiráciou pri zariaďovaní tohto bytu, sú škandinávsky, minimalistický a japonský štýl.

Aký druh nábytku uprednostňujete?

Nábytok sme si nechali vyrobiť na mieru, aby som čo najlepšie využila priestor. Nechali sme si napríklad zostaviť dlhý stôl, ktorý slúži ako pracovná plocha pre „home office“, jedálenský a spoločenský priestor. Celý obytný priestor je plynule prepojený bez jasných prechodov a zahŕňa obývaciu izbu a pracovňu, kuchyňu a jedáleň. Tiež rada využívam nábytok, ktorý sa ľahko premiestňuje a je možné ho použiť vo viacerých miestnostiach. Napríklad ľahké kreslá a odkladacie stolíky, ktoré presúvame zo spálne do obývacej izby a na balkón, ako sa nám zachce.

Máte nejaké tipy na zariadenie malého balkóna?

Balkón je úzky a na účely rozšírenia obývacej izby sme ho ešte zmenšili. Preto bolo jeho zariaďovanie veľkou výzvou. Pohodlné kreslo, na ktoré si môžeme natiahnuť ruky a čítať si knihu alebo piť rannú kávu, sa ukázalo byť skvelou voľbou.

Aká bola vaša najväčšia investícia pri zariaďovaní?

Najviac sme investovali do dekorácií obývacej izby, pretože tam trávime väčšinu času, či už prácou na home office, alebo odpočinkom po dlhom pracovnom dni. Dôležitý je pre mňa pohodlný sedací nábytok a tiež doplnky, ktoré celú miestnosť zútulnia.

Obľúbená časť bytu? No, nemám príliš na výber (smiech), ale určite obývacia izba. Tá sa ukázala ako najkrajšia časť a zároveň veľmi útulná.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako prebiehalo zariaďovanie, ale aj ako sa tento byt v priebehu rokov menil, môžete sledovať instagramový profil majiteľky.