-15 % na kategóriu Postele s kódom DOBRUNOC15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

-15 % na kategóriu Postele s kódom DOBRUNOC15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Premena domčeka na bývanie s puncom vintage štýlu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Príbeh pani Jany je pretkaný množstvom veľmi psychicky náročných situácií. Rok po narodení syna ju opustil manžel a väčšinu svojho života sa tak musela o finančné zabezpečenie rodiny postarať sama.

V 31 rokoch ale jej syn zomrel. Krátko potom opustila aj svoje zamestnanie, aby sa mohla postarať o svojho chorého otca. Vzhľadom na to, že Jana celý život láskyplne pomáhala svojim blízkym, sila na opravu vlastného domu jej už nezostávala.

Inšpirujte sa premenou domu v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý môžete sledovať každý piatok o 22:00 na TV Prima a na webových stránkach.

Moderný interiér s nádychom vidieka

Potom, čo z Janinho života odišli všetci blízki, začala svoj starý dom pomaly rekonštruovať. Najviac pohla s obývacou izbou, ktorú jej pomohli premeniť aj známi. Odvtedy sa ale v dome nič nezmenilo. Všetko je staré a postupne chátra.

Dúfala preto, že jej dizajnérky pomôžu s navrhnutím vkusného a útulného interiéru. Výrazné zmeny tak čakali nielen obývačku s kuchyňou, ale aj spálňu a chodbu.

Cieľom pritom bolo vybudovanie moderného interiéru vo vidieckom štýle.

Medené a neutrálne odtiene

Spojovacím prvkom celého interiéru sa stala medená farba. Najväčšia a najdominantnejšia z nich je stierka na stene obývacej izby. Dizajnérky s ňou udali základ farebnej palety, ktorú doplnili neutrálnymi a tlmenými farbami.

Aby interiér pôsobil vzdušne, držali sa dizajnérky jednoduchého a subtílneho nábytku. Preto vybrali stoličky, kreslá či stojan na kovovom podnoží. Pri komode, stolíkoch či knižniciach zase siahli po dekore svetlého dreva.

Vzhľadom na to, že najviac miesta v obývačke zabrala pohovka, padla voľba na rozkladací variant vo svetlosivom odtieni. Poskytuje tak úložný priestor aj pohodlné miesto na spanie.

Nakoniec priestor zútulnili okrúhlym kobercom a niekoľkými hrdzavými vankúšmi.

Obývacia izba pred premenou

Obývacia izba po premene

Kuchyňa s nádychom vintage štýlu

Po zásadnej premene však volala hlavne kuchyňa. Doteraz v nej totiž nebola privedená voda ani odpady. Úlohou dizajnérok preto bolo vymeniť existujúcu linku a vybudovať praktický a estetický priestor na varenie.

A pretože je v interiéri spojovacím elementom najmä meď, zahrnuli ju tu dizajnérky do dizajnu vodovodnej batérie, rýchlovarnej kanvice, lustra a nástenných hodín.

Ďalším výrazným prvkom kuchyne sa stal obklad vo vintage štýle, ktorý zladili s minimalistickou kuchynskou linkou v sivej farbe.

K zjednotenému dojmu prispela aj nová vinylová podlaha v dekore sivého duba. ktorá korešponduje s drevenou pracovnou doskou a policami pri kuchynskej linke.

Kuchyňa pred premenou

Kuchyňa po premene

Elegantná spálňa a chodba

Spálňu už dizajnérky ladili najmä do sivej, avšak ani tu nevynechali medené detaily, a to v podobe lampičky a dvoch abstraktných obrazov, ktoré vznikli po vyvzorkovaní stierky v obývačke.

Aby interiér pôsobil hrejivo, doplnili ho ešte o koňakové kreslo z imitácie kože, oranžové vankúše a okrúhly melírovaný koberec.

Aj v tomto prípade vybrali nábytok bez zdobenia – posteľ so sivým čalúneným čelom, kovový odkladací stolík a komodu v kombinácii bielej a svetlého dreva. Pridaním veľkého zrkadla vznikol aj dámsky kozmetický kútik.

Dizajnérkam sa podarilo premeniť staré bývanie na čisté, moderné a elegantné miesto pre život pani Jany, ktorá je v očiach svojich blízkych aj vo svojom srdci rovnako čistá a elegantná.

Tvorcovia premeny

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnérky Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová.

Ďalšie premeny interiérov v rámci programu Jak se staví sen