-15 % na kategóriu Postele s kódom DOBRUNOC15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

-15 % na kategóriu Postele s kódom DOBRUNOC15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Bývanie s nádychom industriálneho štýlu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Jaromír a Libuška sa stretli na internetovej zoznamke a iba jedna návšteva stačila na to, aby spolu zostali pod jednou strechou. Vytvorili si život sami pre seba a verili tomu, že spolu zostarnú. Bohužiaľ, v decembri Jaromír ochorel a zomrel.

Ešte predtým sa ale zoznámil aj s dizajnérskou dvojicou Zuzkou a Viktorom, ktorým objasnil svoje predstavy o novom bývaní a začatej práci na oprave domu.

Inšpirujte sa premenou jeho prízemia, ktorej sa ujali skúsení dizajnéri v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý môžete sledovať každý piatok o 22:00 na TV Prima a na webových stránkach.

Otvorený a vzdušný priestor

V dome, v ktorom Libuška vyrastala a strávila svoj život, obývali s Jaromírom prvé poschodie a rozhodli sa, že si na prízemí vybudujú bezbariérové bývanie na starobu s tým, že horné poschodie prenechajú Libuškinej dcére. Stihli ale len pripraviť hrubú stavbu spodnej časti.

Dizajnéri tak Jaromírovi vzdali hold tým, že sa držali predstavy pána Jaromíra o dispozičnom usporiadaní a dizajne.

Tým bolo vytvoriť interiér s nádychom industriálneho štýlu, v ktorom nebudú chýbať čierne prvky.

Svieži priestor s nádychom industriálu

Spájajúcim elementom celého prízemia sa stala farebná paleta zložená z čiernej, sivej a bielej, ktorú dizajnéri kombinovali so svetlým drevom, kovovými prvkami a kamenným obkladom. Tým položili základy pre interiér s nádychom industriálneho štýlu.

Aby interiér nepôsobil fádne, osviežili ho žiarivou žltou pohovkou, ktorú možno jednoducho premeniť na pohodlné dvojlôžko. Kvôli jednoduchšej manipulácii stavili dizajnéri na súpravu minimalistických konferenčných stolíkov v čiernej farbe.

Dostatok úložných priestorov ponúkajú biele skrine a komoda s koženkovými úchytkami. K útulnému dojmu zase prispeli vankúše, pléd a nevšedné kovové vázy.

Prízemie pred premenou

Prízemie po premene

Krása ukrytá v jednoduchosti

Celistvosť priestoru udržali dizajnéri aj v prípade kuchynského kúta. Čierno-biela linka v kombinácii so svetlou drevenou zástenou totiž pôsobí veľmi moderne a čisto, čomu pomohli aj vstavané spotrebiče.

Umiestnením posedenia ku kamennej stene zase jemne oddelili kuchyňu od obývačky. Aj v tomto prípade dali prednosť jednoduchosti. Pri stoličke a stole stavili na elegantný tvar, osvedčený škandinávsky dizajn a kombináciu bielej farby a svetlého dreva.

Záležať si dali aj na výbere vhodného osvetlenia, nechýba preto niekoľko bodových stropných svietidiel a zaujímavý luster nad jedálenským stolom.

Čierna farba ako spájajúci prvok

Čierna farba sa stala hlavnou témou aj pre novovybudovanú kúpeľňu. Okrem sanity ju dizajnéri využili aj na niekoľkých doplnkoch – stojane na uteráky, dávkovačoch aj podsvietenom zrkadle.

To všetko doladili dlažbou a obkladom vo farbe sivého betónu, čím perfektne splnili koncept celkovej premeny.

Industriálny ráz podčiarkli aj kovové zárubne s posuvnými dverami a stojan na oblečenie umiestnený vo vstupnej časti prízemia.

Kúpeľňa s chodbou pred premenou

Kúpeľňa s chodbou po premene

Tvorcovia premeny

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnéri Zuzana Schubertová a Viktor Čikoš.

Ďalšie premeny interiérov v rámci programu Jak se staví sen