Mid Season Sale až -50 % →V predajni navyše 15 % zľava na všetko okrem zľavnených a vybraných produktov.

Mid Season Sale až -50 % →V predajni navyše 15 % zľava na všetko okrem zľavnených a vybraných produktov.

Premena bytu: minimalistický interiér v prírodných tónoch

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Pani Jana sa po piatich rokoch manželstva ocitla sama s dcérou Terezou a synom Honzom. Vďaka svojej obrovskej pracovitosti a odhodlaniu sa jej po rozvode podarilo splatiť manželove dlhy a začať odznova. A aj keď jeho následná strata bola pre ňu a jej deti veľmi ťažká životná skúška, zostala Jana svojim blízkym oporou a vždy sa im snaží pomôcť.

Inšpirujte sa premenou bytu, ktorej sa ujali skúsené dizajnérky v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý môžete sledovať každý piatok o 22:00 na TV Prima a na webových stránkach.

Nadčasový štýl bývania v prírodných farbách

Dom začali manželia opravovať spoločne, avšak na rekonštrukciu interiéru už nedošlo. Ale výraznejšie úpravy by boli potrebné. Kúpeľňa je totiž už pomerne zastaraná a prízemie je zariadené najmä nábytkom z druhej ruky.

Jana preto dúfala, že jej dizajnérky pomôžu vytvoriť čistý a vzdušný priestor.

Ich úlohou preto bolo vybudovať jednoduchý, minimalistický, až nadčasový štýl bývania v prírodných farbách aj motívoch.

Minimalistický obytný priestor

Rekonštrukcia sa týkala najmä kuchynskej, obývacej a jedálenskej časti. Aby sa priestor otvoril a prevzdušnil, nechali dizajnérky zbúrať aj jednu priečku.

Moderný ráz kuchyne udala predovšetkým linka v kombinácii bielej a svetlého dreva, ktorá vďaka absencii horných dvierok pôsobí minimalisticky.

Ústredným motívom obývacej časti sa stala fototapeta s prírodným motívom, zarámovaná modulom z lát v drevenom dekore. Prírodný štýl dizajnérky doladili prútenými dekoráciami, osvetlením a ratanovými taburetkami. Zelená farba sa tak do celého interiéru premieta nielen vďaka fotomotívu, ale aj vďaka živým kvetom.

Najväčším prvkom je sedacia súprava, ktorá svojou farbou ladí s celým konceptom. Vzhľadom na to, že ide o variabilnú sedaciu súpravu, ponúka veľa možností polohovania.

K ucelenému dojmu dopomohli aj nové podlahy v podobe lepeného vinylu.

Obývací priestor pred premenou

Obývací priestor po premene

Podkrovná pracovňa s mentolovými stenami

V jednej z podkrovných miestností vytvorili dizajnérky aj útulnú pracovňu. Ako základ zvolili väčšinu vybavenia v bielej farbe, vďaka čomu priestoru zaistili dostatočnú svetlosť. Tú doplnili sviežou mentolovou farbou, ktorú použili na dvoch protiľahlých stenách pod šikminami.

Na niekoľko málo metrov štvorcových sa im podarilo zmestiť priestranný pracovný stôl aj čítací kút, ktorý tvorí vysoká knižnica a rozkladacie kreslo.

Dekorácie, ratanový koberec a lampy potom prispeli k vytvoreniu pohodového miesta na prácu aj odpočinok.

Čierno-biela elegancia pre kúpeľňu

Súčasťou premeny bola aj výmena zárubní, ktoré doplnili dvere v bielej farbe s čiernou kľučkou. Čiernych doplnkov sa objavilo v interiéri niekoľko. Napríklad čierna lavica v chodbe je praktickým aj elegantným doplnkom.

Kompletnej rekonštrukcie sa dočkala aj kúpeľňa so susediacou toaletou. Dizajnérky zvolili dlažbu s obkladom v dizajne sivého kameňa, ktorú doladili čiernym umývadlom a čiernou práčkou. Z kúpeľne potom odstránili sprchovací kút, čím získali priestor na vybudovanie plne funkčného priestoru.

Dizajnérkam sa tak podarilo na sto percent splniť ich zámer: vytvoriť nadčasový, minimalistický a vzdušný priestor, ktorý dodá rodine novú energiu a na ich tvárach vyčarí úsmev pri každom návrate domov.

Chodba s kúpeľňou pred premenou

Chodba s kúpeľňou po premene

Tvorcovia premeny

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnérky Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová.

Ďalšie premeny interiérov v rámci programu Jak se staví sen