Až -15 % na kúpeľňu | Ušetrite ešte dnes →
Mid Season Sale | Ušetrite až 50 % →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Premena domčeka v romantickom štýle

Pani Zdenke nachystal život v posledných rokoch množstvo prekážok. Pred dvoma rokmi sa ujala svojich dvoch vnučiek, ktoré tragicky prišli o svoju mamičku, pričom zdravotný stav jedného z dievčatiek vyžaduje ústavnú starostlivosť. Na to, aby aspoň pre seba a dospievajúcu vnučku prispôsobila bývanie v malom domčeku, jej už ale neostávali ani financie, ani energia.

Inšpirujte sa radikálnou premenou interiéru v rámci českého programu Jak se staví sen, ktorý sa vysiela každý piatok o 22:00 na TV Prima a na webových stránkach.

Interiér, ktorý rešpektuje potreby odlišných generácií

So svojou vnučkou obývajú domček s veľkosťou 2+1. Pre dospievajúcu slečnu a jej babičku bola ale súčasná dispozícia nevyhovujúca. Obe na spanie zdieľali jednu miestnosť aj posteľ a na denné činnosti mali k dispozícii iba malú obývaciu izbu.

To chcela Zdenka zmeniť. Dúfala preto, že jej dizajnéri pomôžu s navrhnutím vhodnejšieho interiéru, ktorý by rešpektoval odlišné potreby žien dvoch rôznych generácií. Zámerom a cieľom rekonštrukcie preto bolo vytvoriť priestor ako pre vnučku, tak pre babičku, ktorý by patril iba im.

Do obývacej izby preto zakomponovali sklápaciu posteľ, ktorá je v zloženom stave súčasťou gauča a skriňovej zostavy.

Obývacia izba pred premenou

Obývacia izba po premene

Dávka romantizmu v béžovej a fialovej

Ako základnú farbu celého interiéru zvolili dizajnéri béžovú, ktorú zladili s dreveným dekorom podlahy a svetlým nábytkom.

Kvetinovým stropom zase vniesli do obývačky jemnosť a romantický ráz, ktorý je pre rýdzo dámsku domácnosť viac než príhodný.

Výrazné odtiene textilnej tapety inšpirovali dizajnérov aj pri konečnom dekorovaní priestoru. Minimalistický sýtozelený konferenčný stolík a doplnky v pastelových odtieňoch interiér nielen oživili, ale aj zjednotili v harmonicky pôsobiaci celok.

Kuchyňa s rustikálnym nádychom

Pretože veľkosť kuchyne doteraz stačila akurát na to, aby sa do nej zmestil jedálenský stôl a pár stoličiek, premiestnili dizajnéri jedálenskú časť do obývacej izby.

Priestor oboch protiľahlých stien potom mohli plne využiť na umiestnenie kuchynskej linky, do ktorej osadili aj spotrebiče, ktoré doteraz pani Zdenka nemala.

Optickému prejasneniu stiesneného priestoru pomohol opäť nábytok vo svetlej farbe a ľahkom rustikálnom dizajne.

Závesná skrinka z kuchynskej linky poslúžila aj ako televízny stolík.

Kuchyňa pred premenou

Kuchyňa po premene

Súkromné kráľovstvo pre mladú dámu

Izbičku pre dospievajúcu vnučku vytvorili dizajnéri v druhej obytnej miestnosti. Vďaka zamurovaniu pôvodných dverí z obývačky mohol vzniknúť súkromný priestor so samostatným vchodom z chodby.

Rýdzo dievčenský interiér podčiarkla aj vyvážená kombinácia bielej s fialkovou, ktorá miestnosti s mohutnejšími kúskami nábytku dodala vzdušnosť.

Dostatok úložných priestorov zaisťujú veľkorysé skrine oproti oknám.

Dievčenská izba pred premenou

Dievčenská izba po premene

Chodba pred premenou

Chodba po premene

Tvorcovia premeny

Premenu tohto interiéru mali na starosti dizajnéri Kamila Douderová a František Koblíka.