Zľava 15 % s kódom JAR15 | Ušetrite ešte dnes →
-20 % na koberce Flair Rugs s kódom FLAIR20 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Premena bytu v eklektickom štýle, kde sa pôvodné snúbi s moderným

Možno zariadiť byt na krátkodobé prenájmy funkčne aj útulne, aby sa v ňom klienti cítili ako doma? My vieme, že áno.

Presvedčte sa sami, ako sa naša dizajnérka Veronika Gajdošová popasovala s výzvou zladiť parkety a vysoké stropy s modernými prvkami a nezabudnúť pritom hlavne na pohodlie budúcich hostí. Aj vy môžete využiť naše služby Bonami návrh interiéru na malé aj veľké premeny.

Veronika Gajdošová: parkety a vysoké stropy boli definujucími prvkami už od samého začiatku



Veronika, s akou požiadavkou za vami klienti na začiatku prišli?
Klient Blahobyty prišiel s požiadavkou zaujímavého a útulného dizajnu, kde sa klienti budú cítiť ako doma. Zároveň bolo pre nich dôležité, aby návrh pozdvihol celý vizuál bytu a bol tak atraktívny pre širokú škálu klientov na krátkodobé prenájmy.
Aký štýl ste s majiteľom priestoru zvolili a prečo? Odchýlili ste sa od jeho počiatočných predstáv, alebo ste sa ich držali na 100 %?
S klientom sme zvolili pre tento priestor štýl, ktorý by ladil aj s lokalitou bytu, a preto sme zvolili vizuál typický pre parížske byty. Stenám sme dodali obloženie vo forme líšt a vybavenie sme vybrali so zameraním na glamour. Od začiatku sme mali aj s klientom jasno, a preto sme sa predstavy držali až do konca.
Byt v sebe nesie typické znaky nájomných domov na prelome 19. a 20. storočia, ku ktorým neodmysliteľne patria parkety a vysoké stropy. Podľa akého návodu si riešila, kde podrthnúť charakter dobovými prvkami a kde naopak zakomponovať tie moderné?
Parkety a vysoké stropy boli definujúcimi prvkami už od samého začiatku a sú nositeľmi dobového charakteru, ktorý sme doplnili o nástenné lišty. Moderné prvky sme naopak zvýraznili zvolenými materiálmi ako corduroy alebo buklé, a tak isto nábytkom i dekoráciami.
Aká dlhá bola cesta od oslovenia cez tvorbu návrhu až po konečnú realizáciu?
S investorom sme na začiatku veľmi rýchlo doladili zadanie a priestor sme navrhli bez veľkých dodatočných úprav. Celý proces nám tak trval cca 4 týždne, kde sme návrh doladili v priebehu 2 týždňov, týždeň sme pripravovali byt aj všetky produkty a v poslednom týždni sme celý návrh zrealizovali vrátane líšt či výmaľby.
Ako ste riešili osvetlenie?
Zámerom pri osvetlení bolo vytvoriť príjemnú atmosféru vo večerných hodinách, nakoľko počas dňa mal apartmán dostatok zdrojov denného osvetlenia. Svetlá sme tak preto navrhovali v úrovní očí a nižšie, čo priaznivo pôsobí na psychiku človeka. Pri stropných svietidlách sme stavili na lustre s rovnakým zámerom.
Mali ste pri navrhovaní priestoru nejakú konkrétnu inšpiráciu/víziu, ktorou ste sa riadili?
Inšpiráciou mi boli parížske byty vyznačujúce sa osobitým charakterom, ktorý som chcela premietnuť aj do tohto návrhu. Kombinácia materiálov, vzorov a farieb v dekoráciach dotvárajú celý vzhľad tohto návrhu.
Vytýčili majitelia akékoľvek mantinely, čo sa týka dizajnu? Bolo niečo, v rámci materiálov, typu nábytku či štýlu, čoho sa chceli vyvarovať? Alebo vám v tom nechali úplne voľnú ruku?
Od investora sme mali zadané mantinely na funkčnosť priestoru, kde sme potrebovali dostať rozkladaciu pohovku a double room na spanie. Okrem tohto sme mali v rámci dizajnu voľnú ruku a investor nemal preferenciu na materiály ani štýl interiéru.
Podarili sa vám do interiéru navrhnúť nejaké dizajnérske „hacky“, vychytávky, ktoré uľahčia majiteľom život a funkčnosť bytu a zároveň sú štýlové? Ktoré sú to?
Keďže ide o byt na prenájom, snažili sme sa do priestoru dostať dostatok priestoru na spánok a relax. Samozrejme, v týchto bytoch nesmú chýbať aj zóny pre prácu z domova.