5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Jarná premena knižnice

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

V posledných rokoch sa knižnica stala originálnym prvkom interiéru. Okrem kníh v nej môžete uložiť aj veci, ktoré chcete vystaviť. Ak si dekorácie vyberiete s citom, získate dobre vyváženú kombináciu štýlov a farieb, ktorú môžete podľa potreby meniť.

A keďže je tu jar, ukážeme vám, ako pomocou dekorácií oživiť vašu knižnicu.

Produkty

Jarná dekorácia do knižnice

Police knižnice môžete ozdobiť rôznymi dekoráciami. My sme vybrali farebné hodiny, malé zrkadlo, dizajnové svietniky, vonné sviečky a kvetináče s kvitnúcimi rastlinami.

Ak ste nadšenci stolových hier, nebojte sa časť knižnice ozdobiť hrami. Knižnica je odrazom toho, čo máte radi. To isté platí napríklad o gramofónových platniach alebo suveníroch z vašich ciest.

TIP: knihy ukladajte vertikálne a horizontálne. Vertikálne usporiadané knihy sa viac zmestia na police a stohy vyzerajú zaujímavejšie. Na ne potom môžete umiestniť originálne dekorácie.

Rozsvieťte knižnicu pastelovými farbami

V knižnici má byť ticho. To však neznamená, že by mala byť na prvý pohľad nudná. Práve naopak! Nebojte sa rôznych farebných dekorácií. Rozžiaria interiér celej miestnosti a dodajú vám energiu a pozitívnu náladu vždy, keď si prídete po niektorú z vašich obľúbených kníh.

Jar je typická svojimi pastelovými farbami, ktoré môžete vidieť na stromoch a kvitnúcich rastlinách, keď sa vyberiete na prechádzku do prírody. Nechajte preto vyniknúť najmä jemnú ružovú, zelenú, žltú a modrú.

TIP: interiér môžete elegantne prepojiť s knižnicou s jarnou tematikou tak, že na stôl umiestnite vázu s čerstvými jarnými kvetmi, ako sú tulipány, narcisy alebo hyacinty.

Doplňte knihy umením

Dodajte svojej knižnici osobný nádych a zakomponujte do nej umenie. Vyberte si obraz alebo sochu a zakomponujte ich do mozaiky vašich knižných políc. Nemusíte vŕtať do steny, stačí obraz oprieť o zadnú stenu knižnice. Jar má kvetinovú tematiku, preto si vyberte obraz, ktorý odráža toto veselé ročné obdobie.

Viac inšpirácie