Zľava 15 % s kódom MINUS15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Dekorácie do bytu v romantickom štýle

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Ak chcete do svojho minimalistického domova vniesť nádych romantiky, siahnite po správnych doplnkoch. Ako teda začať? Stačí sa držať pastelových odtieňov a sem-tam pridať kvetinový motív.

Inšpirujte sa našimi tipmi na bytové dekorácie pre romantický štýl bývania.

Romantické dekorácie do kuchyne

Všetko, čo má na sebe kvetinový motív, bude to pravé. Kuchyňu mimoriadne zútulnia dekorácie na stôl. Preto by na romantickom stole nemali chýbať vázy na sviečky v pastelových odtieňoch alebo s drobnými kvetmi.

Elegantný dojem dosiahnete predovšetkým porcelánom, ale vhodné sú aj kameninové nádoby a brúsené sklo.

Vyberte si dekorácie v broskyňovej, púdrovoružovej, mätovozelenej a modrej farbe. Vyvážte ich neutrálnymi bielymi alebo krémovými odtieňmi.

Nezabudnite ani na nástenné hodiny podobných farieb alebo motívov.


Romantické dekorácie do obývačky

Obývaciu izbu v romantickom štýle ozvláštnia nielen vázy so živými kvetmi a svietniky, ale aj nástenné dekorácie, najmä obrazy na plátne. Jednoduché, jemné abstrakcie urobia svoje.

Aj keď v romantickom štýle prevládajú biele a pastelové farby, použite bohatšie akcenty na niekoľkých doplnkoch, aby miestnosť nepôsobila nudne a presladene.

Nešetrite na romantických dekoráciách. Uprednostnite kvalitu pred kvantitou. Vyberte si len jeden určujúci vzor alebo niekoľko prvkov, ktoré určia celkový charakter obývačky.


Romantické dekorácie do spálne

Romantickú spálňu si nemožno predstaviť bez svietnikov a (vonných) sviečok. Doprajte si ich preto vo viacerých podobách a majte ich vystavené napríklad na komode spolu s kúskami, ku ktorým máte citový vzťah.

Ozdobné zrkadlo vnesie do miestnosti ženský prvok.

Ak sa cítite odvážnejšie, jednu zo stien zahaľte kvetmi pomocou tapety. Tu môžete zvyšok spálne dotvoriť len niekoľkými jednoduchšími dekoráciami.