5 tipov, ako dekorovať byt v škandinávskom štýle

Dnešný zrýchlený štýl života je často príčinou toho, že doma túžime po pokoji a harmónii. Ladný a minimalistický interiér inšpirovaný škandinávskym štýlom vám pomôže upokojiť prehltené zmysly aj rozbúrené nervy.

Poradíme vám, ako vyberať a kombinovať dekorácie v scandi štýle tak, aby váš interiér pôsobil nielen čisto a vyrovnane, ale aj útulne.

Vždy voľte kvalitu nad kvantitou. Kúpte si skôr menej dekorácií, priestor neprepĺňajte. Neváhajte však investovať do tých, po ktorých naozaj túžite.
Škandinávskemu interiéru pristanú prírodné elementy. Vyhnite sa preto umelým materiálom a namiesto toho vyberajte doplnky a dekorácie z dreva, kameňa, keramiky, ľanu, juty, vlny alebo ovčej kožušiny.
Držte sa základnej palety farieb, ktorú v scandi štýle tvoria neutrálne odtiene béžovej, svetlosivej a bielej. Len tu a tam nechajte vyniknúť akcent v podobe doplnku v kontrastnej farbe.
Neexperimentujte príliš s tvarmi a mnohými rôznymi vzormi. V scandi interiéri najlepšie vyniknú jemné, čisté tvarové línie a jednoduchosť. Naopak kombinovanie textúr a materiálov dodá interiéru tú správnu hĺbku a útulnosť.
Hoci by mal byť scandi interiér čo najminimalistickejší a bez zbytočností, kladie rovnako veľký dôraz na útulnosť. Vneste doň to správne hygge pomocou doplnkov, ktoré vám navodia pocit pohodlia. Môže to byť vlnená deka, vankúše alebo napríklad veľa sviečok.

Je pre vás scandi štýl to pravé?

Máme ešte oveľa viac doplnkov, dekorácií i nábytku v škandinávskom štýle. Poďte nájsť tie pravé kúsky pre váš domov.

Inšpirácia