-15 % na všetko s kódom NARODENINY15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

-15 % na všetko s kódom NARODENINY15*Platí aj v predajni. Nevzťahuje sa na zľavnené a vybrané produkty.

Inšpirujte sa farbami roku 2023

Každý rok návrhári a dizajnéri z celého sveta netrpezlivo očakávajú vyhlásenie nových trendov farieb pre nadchádzajúci rok, ktoré určujú svetoví výrobcovia náterových hmôt. Hoci možno nie ste profesionálny dizajnér, poďte sa inšpirovať týmito sviežimi odtieňmi, ktorými môžete oživiť svoj domov.

Viva Magenta od Pantone

Viva Magenta patrí medzi najvýraznejšie a najžiarivejšie farby z celého spektra. Je odvážna, elektrizujúca a pulzuje energiou. Odtieň je inšpirovaný karmínom – najvzácnejším prírodným farbivom. Symbolizuje chuť do života a pomáha budovať vnútornú silu. Kúsok v tejto farbe navyše dodá šťavu akémukoľvek interiéru.

Produkty

Digital Lavender od Coloro a WGSN

Odborníci na trendy zo spoločnosti WGSN tvrdia, že farbu Digital Lavender už možno vídať vo virtuálnom svete a v priebehu nasledujúceho roka sa prejavia aj v tom reálnom.

Tento odtieň má vyjadrovať stabilitu, pokoj aj akýsi digitálny únik, ku ktorému sa mnoho z nás v rámci zachovania duševného zdravia v priebehu lockdownov uchýlilo. Aj v interiéri bude tento svetlofialový odtieň pôsobiť nežným a pokojným dojmom.

Produkty

Wild Wonder od Dulux

Spoločnosť Dulux popisuje farbu Wild Wonder ako pozitívny, žiarivý tón inšpirovaný svetom prírody. Ide o zmes teplej neutrálnej a zelenej farby, takže je ideálna na navodenie vzhľadu inšpirovaného prírodou v každom domove. Obzvlášť výborne sa hodí do priestorov, kde sa často stretáva viac ľudí naraz, napríklad v obývačke, jedálni alebo aj kuchyni.

Produkty

Vining Ivy od PPG

Odtieň Vining Ivy v sebe sofistikovane kombinuje odvážnu modrú s rafinovane zelenou farbou z čoho vzniká neprehliadnuteľná drahokamovotyrkysová. Touto farbou sa vám v interiéri podarí navodiť upokojujúcu náladu, pretože modrá zložka vyvoláva pokoj a zelená pocit rovnováhy. Vďaka svojim bohatým tónom je energizujúca, a napriek tomu uzemňujúca, hodí sa teda doslova do akejkoľvek miestnosti.

Produkty

Redend Point od Sherwin-Williams

Odtieň Redend Point má vyjadrovať duchaplnosť, vrelosť a empatiu. Táto farba si zachováva zemitý, neutrálne béžový základ, ale vďaka ružovému podtónu sa z nej stáva svieži odtieň, ktorý do vášho domova vnesie hrejivú a radostnú náladu.

Produkty

Raspberry Blush od Benjamina Moore

Živý a charizmatický odtieň Raspberry Blush oživí vaše zmysly elektrizujúcim optimizmom. V interiéri táto farba rozhodne len tak nezapadne, preto ju použite na prvkoch, ktoré chcete, aby vystúpili do popredia alebo na ne bola zameraná pozornosť.

Skvele bude fungovať ako na doplnkoch, tak aj na väčších plochách – napríklad ako výmaľba celej steny.

Produkty

Spanish Moss od Krylon

Táto polnočne zelená farba signalizuje silné prepojenie s bohatstvom prírody, hustými lesmi i machovými terénmi. V interiéri výborne funguje v spojení s teplými aj chladnými akcentmi.

Sýta, uzemňujúca zelená sa navyše bude skvele kombinovať s doplnkovými farbami, ako je zlatá, pieskovcová a medená, vedľa ktorých ešte viac vynikne.

Produkty

Viac inšpirácie