Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Milované značky na Bonami, za ktorými stoja silné ženy

Medzinárodný deň žien patrí všetkým ženám a my máme tú česť vám predstaviť niekoľko z nich, ktoré stáli pri zrode obľúbených značiek na Bonami. Zoznámte sa so skvelými dizajnérkami, ktoré si splnili svoje sny. Tak schválne, poznali ste všetky?

Busy B: pracovitá ako včielka

Tiež si večne pripadáte zahltení povinnosťami, schôdzkami a vecami, ktoré nesmiete zabudnúť nakúpiť? Presne preto vznikla značka Busy B, aby vám pomohla s plánovaním a organizáciou každodenných dní aj veľkých udalostí, ako sú svadby. A tie už si žiadajú poriadny plánovač!

Za všetkým hľadaj ženu: Za štýlovými zápisníkmi a organizérmi stojí produktová dizajnérka Kerri Binnie, ktorá začínala s vymýšľaním organizéra na vianočné priania. Tých sa v anglicky hovoriacich krajinách posiela naozaj veľká kopa, a tak sa poriadny organizér šikne. Na ďalší rok si ich jedna spoločnosť objednala 10 000, a tak vzniklo Busy B.

Kerri pozorne počúvala svojich priateľov, ktorí šaleli z multitaskingu i mnohých povinností, a postupne sa snažila pomocou rôznych plánovačov krotiť ich každodenný chaos. A jej spoločnosť rástla a ocenenia za dizajn prichádzali. Dnes zaobstaráte všetko od štýlových plánovačov, kalendárov až po rôzne rozkošné písacie potreby, puzdrá či visačky.

PS: B ako Binnie, ale aj po anglicky včielka. Body za hravosť.

EMKO: návrat k remeselnej tradícii

Ak ste už mali možnosť zahliadnuť kreslo alebo dekoráciu z dielne značky Emko, určite nám dáte za pravdu, že to je skrátka niečo úžasné! Do posledného detailu premyslený nábytok, ktorý je starostlivo vyrábaný z tých najlepších materiálov. Vďaka jeho odolnosti a nadčasovovsti vám vydrží dlhé roky. Sami dizajnéri hovoria, že tvoria pre tých, ktorí chcú dodať svojmu priestoru šťavu.

Za všetkým hľadaj ženu: Pri základnej myšlienke tejto spoločnosti bola Erika Markovska-Mikulskienė, ktorá začala spolupracovať s dizajnérkou Inesou Malafej. Nad prvým písacím stolom premýšľali už v rámci vysokoškolského projektu. O pár rokov neskôr získal tento stôl prestížnu cenu Red Dot. Pekný rozjazd, nie?

Odvtedy do sortimentu začali pribúdať ďalšie kúsky, ktoré sú žiadané na veľtrhoch v Európe, Ázii i USA. Za tým všetkým stojí pôvodná myšlienka obnovenia starobylej baltskej remeselnej tradície a litovského dizajnu. A to sa podľa nášho názoru podarilo výborne.

Bloomingville: stávka na recykláciu

Pokiaľ ste si obľúbili severský štýl bývania, určite vás zaujme dánska značka Bloomingville, ktorá pomáha svojimi dizajnovými kúskami skrášľovať domovy po celom svete už 23 rokov. Všetky produkty sú späté s pohodovým dánskym štýlom života, čiže hygge: napríklad sadnúť si do pohodlného kresla, dať si šálku voňavej kávy z krásnej šálky a nasávať pocit útulnosti a tepla.

Značku Bloomingville charakterizuje nadčasový nordický dizajn kvalitných výrobkov z prírodných materiálov, ako je ratan, drevo, morská tráva alebo kamenina. Filozofia značky je navyše založená na recyklácii a udržateľnosti týchto materiálov. Veľa produktov je teda vyrobených zo "zvyškového" skla, dreva a bavlny.

Za všetkým hľadaj ženu: Dizajnérka Betina Stampe si pri svojej vášni pre dekorácie splnila svoj sen založením značky Bloomingville v roku 2000 a odvtedy zdieľa svoje nadšenie s celým svetom. Dnes si môžete vybrať zo širokej škály bytových doplnkov, textilu, dizajnového nábytku a svietidiel. Každý rok sú pre vás vytvorené štyri hlavné kolekcie a niekoľko vedľajších. Obrovská popularita značky ale podľa dizajnérov nemení nič na ich hlavnej misii, ktorou je prinášať šťastné zmeny do každodenného života.

Moi Mili: udržateľnosť na prvom mieste

Prémiová kvalita a lokálne spracovanie v spolupráci s tými najlepšími remeselníkmi a remeselnými krajčírkami v Poľsku – to je značka Moi Mili, ktorá sa zameriava najmä na naše malé ratolesti. Okrem ponuky vysokokvalitných výrobkov sa Moi Mili venuje aj ohľaduplnosti k dopadu na životné prostredie. Či už vás zaujme detské teepee alebo mušelínové plienky, môžete si byť istí, že dostanete produkt vyrobený výhradne zo starostlivo vybraných materiálov a v súlade so všetkými normami CE.

Za všetkým hľadaj ženu: Príbeh značky Moi Mili sa začal písať v roku 2012, keď Klaudia Wcisło, talentovaná umelkyňa s vášňou na vytváranie jedinečných a krásnych predmetov, vyrobila svoje prvé dekorácie pre deti. Odvtedy značka stále prekvitá! Je dokonca uznávaná poprednými časopismi, ako sú Vogue, Vanity Fair, Marie Claire a Wired.

Bytové dekorácie a doplnky pre deti tejto značky sú v rade obchodov, butikov a koncepčných predajní po celom svete, napríklad v Európe, Severnej Amerike, Ázii a na Strednom východe.

Poppy design: s motívom maku

Rikke Jacobsen je dánska umelkyňa, ktorá pri svojej tvorbe používa vodové farby. Vo svojich početných ilustráciách inšpirovaných botanickými a jemnými vzormi sa zamerala predovšetkým na rozvíjanie škandinávskej identity.

S osobitým znakom Rikke Jacobsen sa stretnete napríklad v prekrásnej kolekcii kameninového riadu Hammershøi Poppy, kde si ako vzor vybrala krehký ružový vlčí mak. Pri svojej práci skúmala rôzne fázy rastu maku a rozhodla sa, že je v ňom čosi klasické, elegantné a severské – rovnako ako v servise Hammershøi, ktorý slúži ako plátno.

Jemne prepracované umenie Rikke Jacobsen nájdete aj na vianočnej kolekcii Hammershøi, kde rozpráva príbehy pomocou šišiek, anjelov, orechov, vtákov a hviezd.