Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
10 €RegistráciaPrihlásenie10 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Moderná izba pre hostí v pastelových farbách

Poďte s nami nazrieť do izby pre hostí, ktorú slovenská influencerka Veronika Kril, známa na Instagrame ako Specialeditionlife, premenila na moderné miesto plné farieb. Inšpirujte sa jej tipmi a odporúčaniami nielen na krásne doplnky v škandinávskom štýle.

Veronika, prečo ste zvolili práve škandinávsky štýl?

„Izbu pre hostí pretváram v dome u svojich rodičov, ktorí majú veľmi radi jednoduché kusy nábytku, jemné farby a prírodné materiály. Mne sa zase páči boho alebo scandi štýl a pastelové odtiene, ktoré na mňa pôsobia príjemne. Dali sme teda hlavy dohromady a zhodli sme sa, že tieto vybrané doplnky a nábytok splnia naše predstavy a hodia sa do nášho vysnívaného interiéru."

Pozrite sa na fotky PRED a PO premene:

Ako vybrať doplnky v škandinávskom štýle

V škandinávskom interiéri hrajú hlavnú úlohu jemné a svetlé farby. Dôvod je jednoduchý, v severských krajinách sa cez zimu stretávajú s dlhou nocou, a preto je potrebné domov presvetliť. Populárne sú predovšetkým farby, ktoré bežne nájdete v prírode, ako je oranžová, žltá, zelená, modrá či púdrovoružová.

Rovnako ako pri farbách, tak aj pri materiáloch stavte na prírodu a jednoduchosť. Vedľa nešliapnete s ľanovými obliečkami, vlneným plédom, kobercom z juty a množstvom vankúšikov s bavlnenými obliečkami. Zvoľte ale jednoduché vzory.

Dajte starému nábytku druhú šancu

Veronika sa skvele vysporiadala aj so staršou vstavanou skriňou. Rozhodla sa ju zrenovovať, namiesto kúpy nového kusu. Pretrela lesklú skriňu bielou farbou a doplnila novými drevenými úchytkami, ktoré k zvyšku izby skvele ladia.

Fotky pred a po:

Na čom sa podľa Veroniky neoplatí šetriť?

„Na kvalite materiálu postele a matracoch. Posteľ je nielen výrazný kúsok v spálni, ale tiež je zdrojom energie. Podľa toho, ako sa v noci vyspíme, fungujeme celý deň. Preto je podľa mňa naozaj veľmi dôležité do postele správne a efektívne investovať, pretože tým investujeme aj do svojho zdravia.

Ja zariaďujem izbu pre hostí, a preto som vedela, že jednoznačne potrebujem kvalitnú manželskú posteľ s rozmermi 180x200 cm. Vedela som, že chcem čalúnenú posteľ, ktorá bude v jemných farebných tónoch v kombinácii s drevom. A to sa mi vybrať podarilo."