Jarná zľava 15 % s kódom APRIL15 | Ušetrite ešte dnes →
Mid Season Sale | Ušetrite až 50 % →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Taniere

Filtre a radenie
Dostupnosť
Farba
Materiál
Typ tanierov
Zľavy
Novinky
Filtre a radenie
Zobrazených bolo 48 z 176 produktov

Ako vybrať taniere

Hovorí sa, že jeme aj očami. Aby vaše jedlo vyzeralo ešte lahodnejšie, vyberte si taniere, ktoré sú nielen praktické, ale aj krásne.

Ak si s výberom neviete poradiť, siahnite po farbe, ktorá sa bude hodiť do vašej kuchyne a jedálne. Taniere môžete zladiť aj s príbormi. Farby ako červená, zlatá alebo čierna sa budú výborne dopĺňať so zlatými príbormi. K bielym, modrým alebo sivým tanierom sa budú hodiť strieborné príbory. Pekne budú vyzerať aj taniere ladiace s prestieraním.

Súpravy tanierov alebo kusovky?

V našej ponuke nájdete:

  • hranaté i oválne plytké taniere,
  • hlboké taniere na polievku,
  • dezertné tanieriky na tortu a ďalšie lahôdky,
  • veľké servírovacie taniere, z ktorých niektoré sú vybavené aj poklopom

TIP: Väčšinu tanierov môžete v pokoji použiť aj do mikrovlnky. Pokiaľ je pre vás táto vlastnosť kľúčová, zadajte si vo filtrácii možnosť „Inštrukcie – vhodné do mikrovlnky“.

Pokiaľ vybavujete domácnosť alebo nahrádzate starý riad novým, budú sa vám hodiť celé súpravy jedálenských tanierov. Môžete si vybrať medzi tými luxusnými na sviatočné použitie aj medzi klasickými súpravami tanierov na každodenné použitie.

Dobré vedieť: Bežné súpravy mávajú 18 ks (6 plytkých tanierov, 6 hlbokých tanierov a 6 dezertných tanierov). Avšak v posledných rokoch sa predávajú aj menšie súpravy - napríklad súpravy 4 plytkých tanierov. Namiesto klasických polievkových tanierov súpravy často dopĺňajú hlbšie mištičky.

 

Kameninové, porcelánové alebo keramické taniere?

Aby vybraný kúsok alebo súprava spĺňali vaše požiadavky, je dobré zamerať sa aj na materiál, z ktorého sú taniere vyrobené.

Porcelánové taniere sú elegantné a skutočne univerzálne. Sú odolné proti nárazu aj veľkým teplotným rozdielom, je možné umývať ich v umývačke a sú vhodné na použitie v mikrovlnnej rúre. Navyše spĺňajú prísne hygienické štandardy, a to aj vďaka menšej nasiakavosti ako pri keramike. Typické pre porcelánové taniere je najrôznejšie maľované alebo tlačené zdobenie.

Keramické taniere sú o niečo špecifickejšie. Sú pevné, ale krehké. Vyznačujú sa nízkou vodivosťou tepla. To znamená, že ich chvíľu trvá nahriať, ale potom sú dlhšie teplé. Sú perfektne odolné proti rýchlym teplotným zmenám a vysokým teplotám. Sú odolné voči vlhkosti, takže ju neabsorbujú (ak sú ošetrené glazúrou).

Kameninové taniere sú odolné, ľahko umývateľné, po nahriatí vydržia dlho teplé. Znesú vyššie teploty a pevnosťou sa vyrovnajú porcelánu. Kamenina je v podstate upgradovaná keramika s lepšími vlastnosťami. K tomu je nesmierne elegantná a trendy. Jasná voľba, pokiaľ vám nevadia vyššie náklady na jednotlivé kusy aj súpravy tanierov.

Sklenené taniere sú v porovnaní s vyššie spomínanými materiálmi krehkejšie. Vždy však záleží na konkrétnom type skla. Napríklad varné sklo znesie veľmi nízke aj vysoké teploty a sú vhodné do umývačky aj mikrovlnnej rúry.


Aké ďalšie typy tanierov máme na Bonami?

  • Bambusové a drevené taniere
  • Plastové taniere
  • Papierové taniere – v kategórii Jednorazový riad
  • Taniere z kovu – nehrdzavejúca oceľ, cín, taniere so smaltom

Kreslené talíře pro děti lákajú k jedlu našich najmenších už desiatky rokov. V poslednej dobe sa však ponuka veľmi rozšírila. Na Bonami svojmu dieťatku môžete zaobstarať delený tanier, ktorý zabráni miešaniu jednotlivých častí pokrmu dohromady, rozkošné a pevné drevené taniere, kreslené porcelánové a kameninové taniere alebo silikónové taniere pre deti odolné proti zošmyknutiu i rozbitiu.