Zľava 15 % s kódom FEBRUAR15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Vianoce v elegantnom štýle

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Preneste svoju tohtoročnú sviatočnú náladu do štýlu výzdoby interiéru, prestierania stola a vianočného stromčeka. Chceli by ste, aby nebol príliš okázalý, ale stále očarujúco pôsobivý a elegantný? Potom sa vám budú páčiť dekorácie, doplnky a ozdoby v elegantnom sviatočnom štýle s nádychom luxusu.

Jednoduchý, ale pôsobivý vianočný stôl

Pri prestieraní sviatočného stola to nepreháňajte s množstvom dekorácií a ozdôb. Namiesto toho dbajte na to, aby aj funkčné a praktické časti stola, ako sú príbory, svietniky a obrúsky, boli dekoratívne.

Nechajte zažiariť zlaté akcenty spolu s prírodnými farbami

Sviatočný dojem, ktorý nepôsobí príliš "nútene", vytvoríte vyváženou kombináciou farieb. Hlavnú úlohu by tu mala zohrávať paleta prírodných odtieňov, ako je hnedá, béžová, zelená a krémová. Pridanie doplnkov a detailov v zlatej alebo striebornej farbe vytvorí správnu dávku jedinečnosti bez toho, aby výsledok pôsobil príliš honosne alebo okázalo.

Držte sa tradičných materiálov

Závesné ozdoby na stromček alebo do okien vyberajte z kvalitných materiálov, ako je sklo alebo porcelán. Skvele môžu vyzerať aj precízne vyrobené papierové ozdoby. Vyhnite sa však farebným plastovým ozdobám alebo iným ozdobám s umelými trblietkami alebo strapcami, pretože tie sú vhodné pre extravagantnejší štýl výzdoby.

Dolaďte atmosféru svietnikmi a lampičkami

Mäkké, teplé biele svetlo podporí útulnú a sviatočnú náladu. Vyhnite sa farebným svetelným reťaziam a svetlám so studeným bielym svetlom, nevytvoria takú čarovnú atmosféru. Namiesto toho postačí niekoľko jednoduchých porcelánových alebo kovových svietnikov. Najlepšie bude vyzerať kombinácia niekoľkých svietnikov rôznych veľkostí alebo tvarov z rovnakej kolekcie.