Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Tipy, ako na štedrovečernú tabuľu v tradičných farbách

Ak si chcete pri štedrovečernej večeri dopriať vrcholnú mieru elegancie, začnite už pri slávnostnej tabuli. Pravidlo je jednoduché –⁠ uspokojte sa len s tým najlepším. Tradičné farby, ladné tvary, sviatočný porcelán a nablýskaný krištáľ budú to pravé, čím zdôrazníte výnimočnosť spoločne strávených chvíľ v kruhu najbližších.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako pomocou štýlového riadu, doplnkov a dekorácií prestrieť vianočný stôl v modernom štýle.

1

Súprava, ktorá odolá trendom

Hoci bielym porcelánom nikdy nič nepokazíte, nebojte sa experimentovať. Zdobené kameninové taniere upútajú nielen neopozeraným tvarom, ale aj farbou. Jedálenský servis v červenej podporí apetít a tabuľa bude hneď pôsobiť hrejivejším dojmom. Ak pridáte aj niekoľko servírovacích misiek v bielej a tmavozelenej, zostava bude pôsobiť vzdušnejšie a uvoľnenejšie.

2

Stolček, prestri sa

Obrus vyberte jednofarebný. Okraje by pritom mali presahovať hrany stola na každej strane aspoň o 30 cm. Ak je to možné, nebojte sa ich nechať siahať až k podlahe. Ak sa však pýšite masívnym stolom, vystavte ho na obdiv a doprostred jedálenskej dosky umiestnite iba behúň.

Pridajte tiež obrúsky a ľanové prestieranie. S červeným riadom bude ladiť kombinácia krémovej, tmavosivej a šalviovozelenej. Pri príprave oceníte aj parádnu zásteru.

3

Krása číreho skla

Ujmite sa prípitku s gráciou. Víno si zaslúži podávanie na vysokej stopke a v čírom, najlepšie krištáľovom skle – vynikne tak farba a čistota nápoja. Prepychovo budú pôsobiť tie s pozlátením či jemnými rytinami. Čím viac budú poháre pripomínať tie zo zámku, tým lepšie.

Kým z pohára v tvare tulipánu môžete servírovať väčšinu vín a destilátov, ktoré v ňom perfektne uvoľnia vôňu, balón bude vhodný pre červené a burgundské. Perlivosť šumivých si vychutnajte výhradne z "flauty". Pridajte aj brúsenú karafu na čistú vodu a výsledok bude perfektný.

4

Servírovanie s gráciou

Aj keď si sladkosti získajú na stole pozornosť tak ako tak, nie je od veci ich prezentáciu predsa len povýšiť. A to doslova. Čo takto vytvoriť malé zákutia so sladkým barom? Poschodové stojany, podnosy a dózy na stopkách na to budú ideálne. Navyše tak získate viac miesta na ostatné servírovacie tácky a misy.

5

Vianočné dekorácie

Výnimočné chvíle si žiadajú aj výnimočné dekorácie. Využite najmä svetelné dekorácie, ktoré priestor zútulnia. A je jedno, či pôjde o veniec, alebo svetelnú reťaz.

Nežne pôsobia napríklad svetielka ležérne rozprestreté na stole či komode, pôsobivý efekt docielite aj retro figúrkami alebo vyrezávanými dekoráciami.

Viac vianočných rád a tipov