5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Vianoce v prírodnom štýle

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Máte radi ekologické materiály, prirodzený vzhľad a čisté tvary? Zložitosť, lesk a ligot vám naopak nič nehovoria? Potom si vyzdobte domov na Vianoce v prírodnom štýle. Aké vianočné dekorácie a doplnky sú najvhodnejšie a ktoré farby zvoliť? Inšpirujte sa nižšie.

Produkty

Prírodné materiály: papier, drevo, sklo

Prírodnému štýlu dominujú papierové, keramické, drevené a sklenené vianočné ozdoby. Vynechať by ste však mali obyčajné plastové či iné umelé dekorácie. Tie do prírodného štýlu rozhodne nepatria.

Rovnako by ani na vianočnej tabuli nemali chýbať prírodné materiály. Vhodné sú napríklad ľanové obrúsky a prestierania, dekorácie z prírodných vetvičiek a riad v jemných prírodných farbách.

Prostretie v prírodnom štýle

Všetko na servírovanie

Prírodné farby

Zemité odtiene predstavujú pokojné farby v dvoch odlišných formách. V jednej polovici dominujú svetlé neutrálne odtiene, ako sú hnedá, sivá, béžová, svetlozelená a svetlomodrá. V druhej polovici nájdete tajomné a teplejšie farby s hlbokými odtieňmi červenej, tmavozelenej a modrej. Tieto odtiene môžete doplniť o zlatú farbu, ktorou dodáte celkovému vzhľadu domácnosti kvapku nevšednosti.

Dekorácie v prírodnom štýle

Z vianočných dekorácií môžete zvoliť napríklad najrôznejšie svietiace hviezdy, drevené vianočné stromčeky, pohľadnice, ale aj šišky, žalude alebo slamené ozdoby. Populárne opäť začínajú byť aj vlastnoručne vyrobené reťaze z popcornu a usušené pomarančové plátky.

Dekorácie v prírodnom štýle

Viac inšpirácie