Mid Season Sale | Ušetrite až 50 % →
Jar doma aj vonku | Inšpirujte sa →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Predvianočné upratovanie rýchlo a bez stresu

Pred Vianocami sa zdá, ako keby čas zrazu začal utekať štyrikrát rýchlejšie než bežne. Pritom kúzelný predvianočný čas chceme stráviť príjemnejšie ako zdĺhavým upratovaním.

Poradíme vám, ako zvládnuť predsviatočné upratovanie bezbolestne, a napriek tomu efektívne.

Aby sa vám všetky úlohy nenakopili

Posledné dni pred Vianocami už je času nemilosrdne málo. Neváhajte sa s niektorými úlohami vysporiadať už v novembri. Môže ísť napríklad o vytriedenie skríň či organizáciu špajze. Výsledky takýchto upratovaní vám bez problémov vydržia až do Vianoc.

Ak navyše začnete s predstihom, môžete si jednotlivé úlohy naplánovať v menších dávkach napríklad na každú sobotu namiesto toho, aby ste sa posledný víkend pred Vianocami zničili dvojdňovým intenzívnym upratovaním.

Postupujte podľa miestností alebo kategórií

Jeden deň začnite kuchyňou, na druhý si naplánujte upratovanie kúpeľne a pokračujte s organizáciou skríň. Iný deň si vyhraďte na výmenu obliečok vo všetkých spálňach v byte vrátane prípravy náhradných perín pre hostí. Inokedy umyte naraz všetky okná.

Kľúčové je pokračovať systematicky, ale po menších krôčikoch, aby ste hneď na začiatku neboli otrávení z veľkej námahy.

Pripravte si checklist

Spíšte zoznam všetkých úloh, ktoré chcete splniť a ideálne si ich rozplánujte aj časovo. Taký zoznam úloh vám pomôže nielen organizačne, ale aj psychicky – budete si istí, že ste na nič dôležité nezabudli a vaša zaneprázdnená hlava si odpočinie. To ešte nehovoríme o extrémne príjemnom pocite pri odškrtávaní hotových úloh.

Profi tip: k upratovaciemu checklistu si pripravte aj upratovací playlist. V rytme obľúbených songov pôjde všetko ľahšie!

Rozdeľte konkrétne úlohy medzi ostatných

Umývanie okien v dome dá poriadne zabrať. Nechajte to svojej mužskej polovičke. Deti zase zvládnu pomôcť s prezliekaním postelí či vysávaním.

Upratovanie každej miestnosti

Existuje množstvo šikovných vychytávok a odporúčaní, vďaka ktorým vám to pôjde lepšie a rýchlejšie. Uľahčite si život s našimi osvedčenými tipmi!

Posledná záchrana pred Štedrým dňom?

Zamerajte pozornosť na lesklé povrchy, dvierka skriniek aj zrkadlá. Ak ich dokonale vyleštíte, získate instantný dojem dokonalého bytu.

Podobný efekt budú mať na vianočnom stole jagavo čisté poháre. Dokonalý lesk dosiahnete tým, že do drezu či umývačky nalejete ocot namiesto leštidla. Poháre po umytí nechajte odkvapkať a potom doleštite handričkou z mikrovlákna. Pre slávnostný efekt nebudete potrebovať ani dokonale zladený či drahý riad, keď sa vaše poháre budú kúzelne trblietať vo svetle sviečok.


Ak naozaj nestíhate

Nestresujte sa a rýchlo si uvedomte, že Vianoce v skutočnosti nie sú o dokonale upratanom a vyleštenom domove. Nalejte si pohár punču alebo vaječného likéru, zabaľte darčeky a jednoducho si užívajte atmosféru a spoločnosť svojich najbližších.