Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Pripravte svoju posteľ na zimu! Siahnite po dekách, kožušinách a mikroplyšových obliečkach

V zimných mesiacoch sa zdá byť posteľ snáď tým najprijateľnejším miestom na svete. Sychravé dni priamo vyzývajú na zababušenie sa do periny, plédu a obklopenie sa poriadne nadýchanými vankúšmi. Preto by mali byť obliečky na zimu nielen hrejivé, ale aj príjemné na dotyk aj na pohľad.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako si vybrať tie pravé, v ktorých si budete pripadať ako v bavlnke.

Vyberte štýlové zimné obliečky

Neutrálnych odtieňov pri obliečkach sa nemusíte vzdávať ani v najchladnejšom období roka. Aj keď pôsobia skôr studeným dojmom, poskytnú skvelý základ pre kombinovanie s vianočnými obliečkami a niekoľkými výraznejšími obliečkami na vankúš.

Kombinujte obliečky na vankúše

Hladký zamat, hrubší menčester a merino vlna –⁠ to je to pravé pre zimnú spálňu. Obzvlášť zmyselne pôsobia vankúše s dlhým vlasom, ktoré nabádajú k tomu sa k nim pritúliť. Nebojte sa miešať dekoračné vankúše s odlišnou textúrou. Pri farebnom ladení tón v tóne bude výsledok famózny.

K zimným obliečkám pridajte pléd

Kedy inokedy si dopriať pletenú deku, ako v najchladnejšom období roka. Praktickým pomocníkom je aj pléd na posteľ. V zime oceníte najmä prešívaný. Posteľ s ním hneď vyzerá upravenejšie, ochráni periny pred prachom a ďalšia tepelná vrstva tiež nie je na zahodenie.

Stavte na periny z peria

Nikdy nič nepokazíte poctivým perovým vankúšom či perinou, pre alergikov však budú prijateľnejšie umelé vlákna. Sledovaným parametrom by mala byť hlavne hustota vlákien. Tie najteplejšie mávajú 400 g/m². Praktické sú aj celoročné prikrývky.

Zababušte sa do flanelových obliečok

Po akých obliečkach siahnuť, keď sa teploty pohybujú okolo bodu mrazu? Predsa po flanelových obliečkach. Pri výbere dbajte na hustotu vlákien, ktorá by mala byť okolo 160 g/m². Vhodné sú aj mikroplyšové obliečky, ktoré sú vďaka jemným hustým chĺpkom veľmi príjemné na dotyk.

Využite aj (umelé) kožušiny

Čím viac vrstiev, tým lepšie. Plédy a deky preto budú vašou istotou aj v najväčšej arktickej zime. Skvele v interiéri vyzerá (aj umelá) kožušina, ktorú využijete nielen ako efektnýú prikrývku, ale aj ako predložku. Keď potom ráno bosou nohou stúpite do mäkkého kožúška, bude vstávanie z postele o poznanie príjemnejšie.