Zimné obliečky? Zahrejú mikroplyšové či flanelové

V zimných mesiacoch sa zdá byť posteľ snáď tým najprijateľnejším miestom na svete. Sychravé dni priamo vyzývajú na zababušenie sa do periny, plédu a obklopenie sa poriadne nadýchanými vankúšmi. Preto by mali byť obliečky na zimu nielen hrejivé, ale aj príjemné na dotyk aj na pohľad.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako si vybrať tie pravé, v ktorých si budete pripadať ako v bavlnke.

1

Vyberte štýlové zimné obliečky

Neutrálnych odtieňov pri obliečkach sa nemusíte vzdávať ani v najchladnejšom období roka. Aj keď pôsobia skôr studeným dojmom, poskytnú skvelý základ pre kombinovanie s vianočnými obliečkami a niekoľkými výraznejšími obliečkami na vankúš.

2

Kombinujte obliečky na vankúše

Hladký zamat, hrubší menčester a merino vlna –⁠ to je to pravé pre zimnú spálňu. Obzvlášť zmyselne pôsobia vankúše s dlhým vlasom, ktoré nabádajú k tomu sa k nim pritúliť. Nebojte sa miešať dekoračné vankúše s odlišnou textúrou. Pri farebnom ladení tón v tóne bude výsledok famózny.

3

K zimným obliečkám pridajte pléd

Kedy inokedy si dopriať pletenú deku, ako v najchladnejšom období roka. Praktickým pomocníkom je aj pléd na posteľ. V zime oceníte najmä prešívaný. Posteľ s ním hneď vyzerá upravenejšie, ochráni periny pred prachom a ďalšia tepelná vrstva tiež nie je na zahodenie.

Viac rád a tipov pre vašu spálňu