Až -15 % na kúpeľňu | Ušetrite ešte dnes →
Mid Season Sale | Ušetrite až 50 % →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Ako na efektívne upratovanie v kuchyni

Neustále niečo zametáte, utierate, leštíte, a napriek tomu máte pocit, že nikdy nie je poriadne upratané? Pritom udržať čistotu a poriadok v kuchyni je ešte dôležitejšie než kdekoľvek inde.

Inšpirujte sa preto našimi jednoduchými tipmi a výberom praktických pomocníkov, vďaka ktorým vám upratovanie pôjde rýchlejšie a lepšie. Štýlové organizéry a závesné držiaky vám zase pomôžu udržať nastolený poriadok čo najdlhšie.

Začnite použitým riadom

Pred upratovaním pozbierajte všetok špinavý riad z kuchynskej linky aj jedálenského stola, naskladajte ho do umývačky a zapnite ju.

Prípadne riad umyte v ruke, usušte ho a rovno schovajte do skriniek. Nič vám tak nebude prekážať, keď budete postupne utierať všetky povrchy v kuchyni. Ušetríte tým svoj čas.

Postupujte zhora dole

Držte sa základného pravidla, ktoré platí pre akékoľvek upratovanie: zhora nadol. Začnite s upratovaním od najvyšších poličiek, ktoré potrebujú utrieť od prachu, cez pracovnú dosku a úplne na záver upratujte podlahu. Tú najskôr nasucho pozametajte a až potom utrite handrou.

Tip: nezabudnite na pravidelnú starostlivosť o spotrebiče

Spotrebiče nemusíte čistiť pri každom bežnom upratovaní. Ak si ale na túto neslávnu činnosť vyhradíte čas raz za mesiac, nebudete sa potom musieť potýkať s veľkými nánosmi nečistôt. Upratovaním tak v dôsledku strávite menej času.

Posvieťte si na chladničku

Zatočte so všetkým skazeným jedlom v chladničke, utrite poličky a zvážte, či vám nepomôže aj vnútorné reorganizovanie pomocou rôznych škatuliek.

Koľkokrát sa každému z nás stalo, že sme museli vyhodiť jogurty po dátume spotreby alebo plesnivú zeleninu zo spodnej skrinky? Verte, že s prehľadne usporiadanou chladničkou obmedzíte vyhadzovanie potravín na minimum.

Vymeňte textil i staré špongie

Dajte prať použité utierky, chňapky, zástery aj prestieranie. Vyhoďte opotrebované špongie, drôtenky aj kefy, ktoré už doslúžili a nahraďte ich novými. Zdá sa to ako maličkosť, ale vaša kuchyňa v okamihu chytí nový dych.

Organizácia = základ úspechu

Rovnako aj v skrinkách a zásuvkách vám pri upratovaní pomôže premyslená organizácia. Tú dosiahnete pomocou najrôznejších prídavných poličiek, boxov, stojanov aj závesných držiakov.

Vďaka nim získate viac využiteľného úložného priestoru aj lepší prehľad o tom, čo je kde uložené.