Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako na sezónnu výmenu šatníka

Jahody a maliny striedajú jablká a tekvice, letné drinky zase čaj a varené vínko, no a šaty ustupujú softshellu a vlne. Je tu jeseň a s ňou aj výmena šatníka. Ako na to? Dáme vám veľa praktických tipov, ako správne zorganizovať a usporiadať šatník.

1. Všetko vyberte von a roztrieďte

Každý letný kúsok vezmite do ruky a zvážte, či vám robí radosť a či ho chcete nosiť aj budúcu sezónu. Ak znie vaša odpoveď „áno“, položte tento kúsok na kôpku, ktorú neskôr upracete do skrine. Pokiaľ ho nosiť nebudete, položte ho vedľa na ďalšiu kôpku.

Čo so starým oblečením?

Nenosené kúsky, ktoré môžu robiť radosť ešte niekomu inému, môžete darovať na charitu alebo predať v bazáre. S horšími poškodenými vecami sa rozlúčte, vyhoďte ich do triedeného odpadu alebo rozstrihajte na menšie kúsky, ktoré využijete napríklad na upratovanie.

2. Upracte letné oblečenie

Oblečenie ukladajte čisté a opraté. Skvele vám poslúžia praktické úložné boxy alebo vákuové obaly na oblečenie. Pre sezónne oblečenie vyčleňte miesta, ku ktorým nepotrebujete jednoduchú dostupnosť, napríklad horná polica skrine alebo úložné priestory pod posteľou.

3. Uložte jesenné oblečenie

Teraz je na rade teplejšie oblečenie, ktoré na prichádzajúcu sezónu budete potrebovať. Všetky kúsky vyžehlite, starostlivo poskladajte alebo zaveste na vešiaky a upracte späť do skrine. Vešiaky by mali byť všetky rovnaké. Šatník potom vyzerá krásne zjednotene. Vyberajte skôr plastové alebo drevené kúsky, ktoré oblečenie nezničia.

4. Usporiadanie a organizácia šatníka

Oblečenie môžete usporiadať podľa typu, štýlu alebo farby –⁠ záleží len na vás. Do poličiek na úrovni očí dajte oblečenie, ktoré používate najčastejšie. Najnižšie by mali byť veci, pre ktoré sa nebudete musieť každý deň ohýbať. Ak nemáte v skrini dostatok poličiek, môžete využiť praktické závesné organizéry, ktoré nahradia poličky alebo zásuvky. Na šály, čiapky alebo kabelky využite závesné držiaky.

Ak ukladáte veci do komody, odporúčame skôr horizontálne zarovnanie. Z komínov totiž tričká často zapadnú do zadnej časti skrine a pokrčia sa.

Tip!

Paradoxne najzložitejšie býva udržať na poriadku zásuvky či police so spodnou bielizňou a inými doplnkami. Na ich organizáciu sa skvele hodia najrôznejšie zakladače.