Zľava 15 % s kódom LETO15 | Ušetrite ešte dnes →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Ako najlepšie usporiadať chladničku

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Zemiakový šalát, fľaša s vaječným koňakom, čerstvé bylinky, zelenina a k tomu extrémne voňavé syry. Sviatočná chladnička praská vo švíkoch a vy si lámete hlavu na tým, kam to všetko dať?

Ako zariadiť, aby torta nevoňala ako syr a aby sme vždy po mesiaci nevytiahli zo spodnej priehradky nevábne vyzerajúci objekt?

Organizácia chladničky môže byť boj, ale so správnymi pomocníkmi tomu za chvíľu prídete na kĺb. My vám ukážeme naše obľúbené štýlové dózy, fľaše aj praktické vychytávky, ktoré vám mnohonásobne uľahčia každodenný život.

Skladovanie byliniek

Bylinky dlho nestratia svoju sviežosť, ak ich zabalíte do navlhčeného obrúska a vložíte do misky či dózičky. Rovnako tak to bude fungovať aj s reďkovkami zbavenými stopiek.


Dlho čerstvá zelenina

Doprajte jej správnu cirkuláciu vzduchu. Tú zaistí špeciálna podložka, ktorú umiestnite na dno spodnej zásuvky. Nepoužívajte plastové vrecúška. Namiesto toho si zadovážte priedušné, ktoré môžete použiť opakovane.


Veci k skorej spotrebe

Aby ste predišli vyhadzovaniu skazených potravín, zariaďte si špeciálnu škatuľku, kde budete ukladať načaté jedlá či veci so skorým dátumom spotreby. Neuniknú tak vašej pozornosti a vyhnete sa zbytočnému plytvaniu.

Ak sa vám často niečo pokazí len preto, že nemáte danú potravinu na očiach, kúpte si praktické schodíky, vďaka ktorým získate prehľad nad celou hĺbkou poličky.

Oddiely pre lepší prehľad

Kúpte si konkrétny box určený len na marmelády a dochucovadlá. Pomôže vám to s celkovou organizáciou.

Formičky na ľad

Zostala vám citrónová šťava, vývar alebo víno na varenie? Zamrazte ich do formičiek na ľad a použite, keď bude treba.

Skladujte udržateľne

Najlepšie sa vám na to budú hodiť poháre všetkých druhov a veľkostí. Ideálne na domáce šťavy, jogurty aj maslo.

Nie všetko patrí do chladničky

Zemiaky, cesnak, cibuľu či zázvor skladujte v tme a ideálne v nižšej než izbovej teplote. Používajte priedušné vrecká, škatule či debničky.