Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Rady a tipy: ako na poriadok v kúpeľni

Bez šampónov, voňavých mydiel a všemožných pomôcok pre každodennú starostlivosť o pleť sa ani kúpeľňa striktného minimalistu nezaobíde. Ako si ale v záplave najrôznejších vodičiek, krémov a a ďalších nevyhnutností udržať prehľad a ešte docieliť estetický dojem?

Nemusíte zúfať. Stačí niekoľko drobností, pár šikovných nápadov a každá kúpeľňa sa môže stať oázou pre očistu tela i duše.

V harmónii

Základom pre udržanie poriadku budú najrôznejšie škatuľky, nádoby na mydlo a držiaky. Aby celok pôsobil usporiadane, je dôležité zladiť ich textúru a farebnosť so sanitárnymi prvkami kúpeľne. Nebojte sa však robustné kúsky z dreva odľahčiť minimalistickými kovovými doplnkami.

Ľahká orientácia a manipulácia

Pre ľahkú orientáciu aj manipuláciu je praktické umiestniť najvyužívanejšie potreby na dosah a rozdeliť ich do nádob podľa jednotlivých procedúr. Drevené kefy a odličovacie vatové tampóny pokojne vystavte na obdiv v transparentných dózach, rôznorodé plastové obaly od kozmetických prípravkov ukryte do nepriehľadných boxov. Nebudú tak pôsobiť rušivo.

Hlavne (vodo)odolne

Medzi ideálne kúpeľňové materiály patria tie odolávajúce vlhkosti. S doplnkami zo skla, keramiky či kovu nešliapnete nikdy vedľa. Ak túžite priestor zútulniť drevenými či prútenými doplnkami, siahnite najmä po tých bambusových či ratanových. Látkové boxy zase ľahko vyperiete a môžete ich hravo zladiť s interiérom kúpeľne.

Všetko pre make-up a šperky

Dokonalý prehľad a poriadok v líčidlách zaistia špeciálne organizéry na make-up. Vyberajte tie z kvalitného plastu, nielenže sú ľahko umývateľné, ale udržujú si aj svoju farbu. Stojany na šperky sú nielen praktickým doplnkom, ale poslúžia aj ako štýlová dekorácia v kozmetickom kútiku.

Z minima na maximum

Úložných miest nie je nikdy dosť. Zvlášť v malých kúpeľniach. S výsuvnou policou využijete každý centimeter na maximum. Pohodlne sa do nej zmestí nielen rozsiahly kozmetický arzenál, ale aj čistiace prostriedky, ktoré budú ľahko poruke, avšak vďaka čelu elegantne ukryté.

Rýchlo a jednoducho

Polička Compactor na báze prísaviek poteší každého, kto sa chce vyhnúť vŕtaniu. Pripevnenie k stene je totiž vďaka samodržiacemu systému otázkou niekoľkých sekúnd.

Viac inšpirácie nájdete tu