Black Friday | Zľava 20 % na všetko s kódom BLACK20*Neplatí na už zľavnené a vybrané produkty.

5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Rady a tipy: ako na usporiadanie kúpeľne

Bez šampónov, voňavých mydiel a všemožných pomôcok pre každodennú starostlivosť o pleť sa ani kúpeľňa striktného minimalistu nezaobíde. Ako si ale v záplave najrôznejších vodičiek, krémov a a ďalších nevyhnutností udržať prehľad a ešte docieliť estetický dojem?

Nemusíte zúfať. Stačí niekoľko drobností, pár šikovných nápadov a každá kúpeľňa sa môže stať oázou pre očistu tela i duše.

1. Zlaďte doplnky

Základom pre udržanie poriadku budú najrôznejšie škatuľky, nádoby na mydlo a držiaky. Aby celok pôsobil usporiadane, je dôležité zladiť ich textúru a farebnosť so sanitárnymi prvkami kúpeľne. Nebojte sa však robustné kúsky z dreva odľahčiť minimalistickými kovovými doplnkami do kúpeľne.

2. Využite (ne)priehľadné boxy

Pre ľahkú orientáciu aj manipuláciu je praktické umiestniť najvyužívanejšie potreby na dosah a rozdeliť ich do nádob podľa jednotlivých procedúr. Drevené kefy a odličovacie vatové tampóny pokojne vystavte na obdiv v transparentných dózach, rôznorodé plastové obaly od kozmetických prípravkov ukryte do nepriehľadných boxov. Nebudú tak pôsobiť rušivo.

3. Vyberajte vodoodolné kúsky

Medzi ideálne kúpeľňové materiály patria tie odolávajúce vlhkosti. S doplnkami zo skla, keramiky či kovu nešliapnete nikdy vedľa. Ak túžite priestor zútulniť drevenými či prútenými doplnkami, siahnite najmä po tých bambusových či ratanových. Látkové boxy zase ľahko vyperiete a môžete ich hravo zladiť s interiérom kúpeľne.

4. Nezabudnite organizér na make-up

Dokonalý prehľad a poriadok v líčidlách zaistia špeciálne organizéry na make-up. Vyberajte tie z kvalitného plastu, nielenže sú ľahko umývateľné, ale udržujú si aj svoju farbu. Stojany na šperky sú nielen praktickým doplnkom, ale poslúžia aj ako štýlová dekorácia v kozmetickom kútiku.

5. Využite “hluché” miesta

Úložných miest nie je nikdy dosť. Zvlášť v malých kúpeľniach. S výsuvnou policou využijete každý centimeter na maximum. Pohodlne sa do nej zmestí nielen rozsiahly kozmetický arzenál, ale aj čistiace prostriedky, ktoré budú ľahko poruke, avšak vďaka čelu elegantne ukryté.

6. Pridajte poličky (aj bez vŕtania)

Polička Compactor na báze prísaviek poteší každého, kto sa chce vyhnúť vŕtaniu. Pripevnenie k stene je totiž vďaka samodržiacemu systému otázkou niekoľkých sekúnd.

Viac inšpirácie nájdete aj tu