Až -25 % na obývaciu izbu | Ušetrite ešte dnes →
Máme novú appku | Objavte jej výhody →
10 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

Vianočný stromček v prírodne minimalistickom štýle

Veľký tohtoročný trend vo vianočných dekoráciách jasne hlása návrat k prírode inšpirovanej minimalistickým severským štýlom. Prirodzenosť má prednosť pred prílišnou okázalosťou a príjemná striedmosť ide ruka v ruke s kvalitným spracovaním aj materiálmi.

Inšpirujte sa očarujúcimi ozdobami, originálnymi dekoráciami aj bankami a ich vzájomným harmonickým ladením. S týmito kúskami bude výsledok hrejivý, príjemne ležérny, a napriek tomu krásne slávnostný.

Jednoduchosť nadovšetko

Vyhnite sa akýmkoľvek plastovým ozdobám, odvážnym trblietkam, lamelám a príliš výrazným farbám. Naopak drevené, slamené, látkové, papierové či sklenené kúsky budú to pravé.

Tieto prírodne ladené materiály navyše len tak nevyjdú z módy. A tak keď ich po pár rokoch zase vytiahnete zo škatule, budú stále štýlové.

Neutrálna a zemitá farebnosť

Farebnú paletu prirodzene predurčuje voľba materiálu dekorácií. Väčšinou teda budú ladené v neutrálnych tónoch béžovej a krémovej či zemitejších odtieňoch hnedej a tehlovej.

Tu a tam bude pekne pôsobiť, keď celok osviežite výraznejším farebným akcentom, napríklad v sýtomodrej, metalicky zlatej alebo červenej farbe. Záleží len na vašom vkuse.

Zamerané na milé detaily

Minimalizmus by ani zďaleka nemal byť nudný. Osobitosť sa totiž skrýva práve v tých najmenších a nečakaných detailoch.

Skvelé sú napríklad drevené banky z polovice potiahnuté zamatom alebo hravé plechové ozdobičky s milými ilustráciami. Jednoduché drevené domčeky zase pod stromčekom dokonale nahradia klasický postavičkový betlehem.

Ladiace darčeky

Zabaľte darčeky do minimalistického baliaceho papiera vo farbách ozdôb na stromčeku. Zaručujeme vám, že celok bude vyzerať na Štedrý deň čarovne.

Nezabudnite na zvyšok miestnosti

Sviatočnú náladu v miestnosti podporte ďalšími svetelnými dekoráciami, ktoré môžete umiestniť do okna na parapet, na stôl, komodu alebo rovno na jedálenský stôl. Vyberajte skôr jednofarebné kúsky v nie príliš krikľavých farbách, ktoré zaujmú práve svojou jednoduchosťou.