5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Vyrobte si doma adventné kalendáre

Iva Baltaretu · 19. novembra 2021

Poďte si s nami vytvoriť vianočnú atmosféru, ktorú vyčarí adventný kalendár podľa niektorého nášho návodu. Prezradíme mnoho tipov, ako naň, čo do neho dať, a ako ho pripraviť nielen pre deti, ale aj pre svojho partnera.

Závesný veniec s papierovými srdiečkami

Prírodný venček sme vytvorili z čečiny a srdiečka z recyklovaného papiera. Čo ďalšie budete potrebovať?

Na veniec: kruhový základ s priemerom asi 25 cm (je jedno, či kovový, alebo drevený), čečiny, šípky, šišky, papradie, vetvičky, lišajníky, kúsky machu, tavnú pištoľ, drôtik, vlasec.

Na srdiečka: čierny, biely alebo obyčajný baliaci papier (ideálna gramáž je okolo 100 g/m2), zlatú a striebornú fixu, nožnice.

Postup

Najskôr si drôtikom urobte na kruhu sieť, na ňu potom budete vešať srdiečka s prekvapením. Potom postupne drôtikom alebo tavnou pištoľou prilepte čečiny. Kruh obaľte čečinou ideálne zhora aj zdola. Venček tak bude vyzerať lepšie. Nakoniec ozdobte rôznymi šiškami, šípkami a podobne. My sme ho ešte vo finále poprášili umelým snehom.

Z papiera vystrihnite srdiečka. Tie naše sú veľké asi 8 x 8 cm, aby sa do nich vošla nádielka. Na srdiečka napíšte vopred čísla od 1 do 24, ideálne z oboch strán. Potom srdiečka zošite na šijacom stroji. Než ich úplne zašijete, dajte dovnútra malú drobnosť, napríklad sladkosť. Do srdiečok ale môžete dať aj lístočky s odkazmi.

Srdiečka potom zaveste pomocou vlasca, prípadne tenkej niti. A kam celý kalendár umiestniť? Pristane mu to nad kuchynským stolom, pri okne alebo ho dajte ako dekoráciu do detskej izbičky.

Minidomčeky

Minimalistické papierové domčeky sa budú pekne vynímať na komode alebo poličke.

Ako ich vytvoriť?

Stiahnite si šablónu a vystrihnite 24 domčekov. Všetky domčeky postupne zlepte a umiestnite na vhodný podnos.

Čo do nich? Opäť môžete zvoliť sladkosti a iné drobnosti, no rovnako ich nemusíte plniť ničím.

Tip: každý deň vyfarbite jeden domček.

Adventný fotokalendár

Absolútne jednoduchý, navyše ho vytvoríte počas chvíľky. Najviac času vám zaberie výber fotiek z rôznych výletov a skvelých zážitkov z celého roka.

Vytlačte fotky v štvorcovom/polaroid formáte. Biela plocha poslúži na čísla od 1 do 24. Na zadnú stranu potom napíšte trebárs otázku, ktorá sa k danému momentu vzťahuje. Postupne tak v období pred Vianocami budete spomínať na svoje spoločné zážitky.

Tip: tento kalendár sme si pripevnili na chladničku pomocou magnetiek.