Zľava 15 % s kódom FEBRUAR15 | Ušetrite ešte dnes →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

5 tipov, ako si navodiť vianočnú atmosféru

Ste pripravení užiť si tento rok predvianočné obdobie bez zhonu a stresu? Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré vás pred sviatkami naladia na sviatočnú atmosféru.

Nenechajte sa uniesť zhonom a všetko si v pokoji naplánujte.

Pamätajte si, že výzdoba, darčeky, upratovanie alebo nebodaj cukrovinky - nič z toho nemusí byť stopercentne dokonalé (alebo môžete niečo úplne vynechať). Ide o to, aby ste si sviatky užili so svojimi blízkymi.

Ale ak naozaj túžite po tradičných Vianociach s dokonale uprataným bytom a 15 druhmi domácich cukroviniek, budete si to musieť naplánovať vopred. Napríklad darčeky a celkové upratovanie môžete riešiť veľmi skoro. A čo je najdôležitejšie, požiadajte o pomoc ostatných členov rodiny.

Začnite zdobiť

Vianočne ladená výzdoba vášho domova výrazne podporí vašu sviatočnú náladu. Nemusíte stráviť celé dni zdobením, ak vás to nebaví.

Stačí niekoľko svetelných reťazí, papierová svetelná hviezda na okno alebo vetvičky vo váze a niekoľko štýlových svietnikov. Za dve hodiny máte všetko hotové.

Prevoňajte dom cukrovinkami

Vôňa čerstvo upečených perníkov alebo lineckého pečiva prevonia váš byt do posledného kúta. Ich výroba je navyše pomerne jednoduchá a môžete z nich urobiť každoročnú tradíciu a pozvať na pečenie aj svojich priateľov alebo deti. Perníčky môžete dokonca použiť ako ozdoby na vianočný stromček.

Relaxujte pri vianočných filmoch

Ak vás predvianočný zhon napriek všetkej snahe začne ubíjať, nie je nič lepšie ako relaxačný večer s blízkymi pri sledovaní filmu. Nezáleží na tom, či budete sledovať romantickú komédiu, alebo rozprávkovú klasiku. Zoberte si niečo na zahryznutie, zabaľte sa do mäkkej deky a vyložte si nohy. Regeneračný účinok je zaručený.

Klasika, ktorú si počas Vianoc nemôžete nechať ujsť
Three Wishes for Cinderella, Home Alone, Cosy Dens, Love Actually, There Was Once a King..., Frosty

Keď sa potrebujete naladiť na vianočnú atmosféru
Miracle on 34th Street, Angel of the Lord, A Christmas Carol, The Grinch, Christmas with the Kranks, Jingle All the Way, Merry Christmas with Mr. Bean

Rozprávky pre deti
No Kidding with the Devil, Lorrando and the Toothless, The Proud Princess, Goldilocks, The Madly Sad Princess, Frozen, Shrek's Christmas, Rudolph, The Polar Express,Casper's Haunted Christmas

Rozprávky pre dospelých
Pretty Woman, Bridget Jones's Diary, Last Christmas, The Holiday, Four Christmases, The Family Stone

Usporiadajte večeru s priateľmi

Zimné obdobie a Vianoce sú ideálnym časom na stretnutie s blízkymi a zblíženie sa. Ak to cítite rovnako, neváhajte pozvať priateľov na malú (alebo veľkú) párty k vám domov.

Nemôžete pripraviť hostinu, akú ste si predstavovali? Žiadny problém, požiadajte svojich hostí, aby každý priniesol niečo chutné na podelenie. Večer tak bude uvoľnený a príjemne neformálny.