Bonami Days -15 % na nezľavnené produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
5 € pre vás RegistráciaPrihlásenieKošíkMenu

8 tipov, ako kreatívne ozdobiť domov vianočnými svetielkami

Bojujete každoročne so zamotanými svetelnými dekoráciami, káblami a dokonalá výzdoba sa zdá byť v nedohľadne?

Nemusí byť všetko do bodky perfektné, aby stál konečný efekt za to. Preto vám ukážeme, ako pomocou svetielok vytvoriť neodolateľne útulnú atmosféru, napríklad aj z tých zamotaných svetielok.

Zamotali sa? Ideálny stav!

Ak ste odporcom hlavolamov, a predsa túžite po efektnej svetelnej výzdobe, skúste inkriminovanú svetelnú reťaz nainštalovať do vázy alebo sklenenej misy.

Rôzne efekty dosiahnete, ak bude mať daná váza zafarbené sklo. Medzi svetielka tiež môžete pridať banky alebo šišky. Ale nekombinujte veľa druhov. Nezabudnite, že v jednoduchosti je krása.

DIY svietiaci adventný kalendár

So svetelnou reťazou so štipcami ľahko vytvoríte originálny kalendár (nielen) pre svoje deti. Stačí len nastrihať rôzne tvary z farebných kartónov, označiť ich číslami a na zadnú stranu napíšte odkaz pre každý deň.

Ak sa cítite kreatívne, môžete vytvoriť 24 menších obálok a do každej schovať milé prekvapenie ♥

Správne umiestnenie pre väčší efekt

Magické trblietanie mnohých svetielok ešte viac umocníte premysleným umiestnením oproti oknu alebo okolo zrkadla, čím sa odrazom na lesklej ploche počet svetielok znásobí.

Atmosféra pri stolovaní

Večera alebo posedenie pri víne za svitu sviečok dokáže navodiť sviatočnú náladu aj vo všedný večer. Na dekorovanie stola sa vám osvedčí jemná drôtená reťaz na batérie, vďaka ktorej nebudete musieť riešiť zásuvku ani dlhý nevzhľadný kábel.

Zaveste ich do priestoru

Netradične budú pôsobiť aj levitujúce závesné lampióny, do ktorých môžete vložiť sviečku alebo reťaz na baterky – záleží len na vás. Umiestnite ich nad jedálenský stôl alebo zaveste drôtenú reťaz medzi závesné svietidlá.

Rozžiarte tmavé kúty

Zmeňte tvár svojho interiéru tým, že vnesiete svetlo na nové miesta. Nainštalujte svetielka do výklenkov, schovajte ich za televíziu alebo ich položte dozadu na poličku tak, aby osvetľovali stenu.

Uvidíte tak svoj domov doslova v novom svetle a navodíte vďaka tomu špeciálnu atmosféru.

Živé svetlo sviečok

Jedno je jasné – žiadna žiarovka nenahradí hrejivé svetlo sviečky. Podporte jej účinok s dizajnovými svietnikmi, lampášmi a nebojte sa ich medzi sebou kombinovať.

Vianočný evergreen: hviezdy všetkých veľkostí i farieb

Chcete mať s výzdobou čo najmenej práce, a predsa túžite po slávnostnom interiéri? Stavte na osvedčenú sviatočnú klasiku.

Stačí si len vybrať štýl, ktorý sa najlepšie hodí do vášho domova. Vyberať môžete z tradičných hviezd z pevného kartónu ale aj z minimalisticky ladených drôtených kúskov ♥