5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Ako na stolovanie s deťmi

Umenie stolovania znamená viac, ako len obyčajná konzumácia jedla. Aby bolo príjemné aj pre najmenších, pripravili sme niekoľko tipov, vďaka ktorým sa na chvíle strávené pri stole budú tešiť a ovládnutie príboru aj etikety pre ne bude zábavou.

Tak s chuťou do toho!

Kvalita na prvom mieste

Pri výbere detského riadu je kľúčový jeho materiál. Kvôli nerozbitnosti je v prvých rokoch vhodnejší plastový. Ten by mal byť odolný proti vysokým teplotám a zdravotne nezávadný. Nemal by preto obsahovať formaldehyd či bisfenol A. Oplatí sa vyberať riady, ktoré majú certifikáciu zdravotnej nezávadnosti a sú vyrobené v Európe. Vhodným materiálom je aj drevo.

Pohodlie a ergonómia

Riad vyberajte aj podľa toho, aby sa deťom pohodlne držal. Dbajte nielen na ich vek, ale aj manuálnu zručnosť. Pre bábätko bude najvhodnejšia veľmi malá a plochá plastová lyžička, z ktorej potravu ľahko vysaje. Okolo jedného roka už bude vhodnejšia lyžička o niečo hlbšia a väčšia s pohodlnou rukoväťou, s ktorou sa dieťa naučí kŕmiť samo. Praktickým doplnkom sú aj umývateľné podložky, ktorými ochránite stolovú dosku a zároveň upútajú detskú pozornosť.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.