Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako správne mixovať stoličky

Nechcete mať všetky stoličky rovnaké, ale neviete ako ich skombinovať? Nebojte sa prizvať k stolu retro stoličky po babičke spolu s novými čalúnenými kresielkami.

Poradíme vám, ako kombinovať stoličky tak, aby im to pri jedálenskom stole pristalo a vás ich výber bavil aj po rokoch.

Jedinečná kombinácia

Kombinácia rôznych stoličiek pôsobí ležérne a hravo. Navyše získate možnosť ich neustále obmieňať a vylepšovať tým svoju zbierku. Prarodičom budú vyhovovať skôr kreslá s operadlami, priateľom zase prídu vhod kúsky v odvážnych farbách.

Rovnaká farba, iný tvar

Hrajte sa s tvarmi a zachovajte farebné ladenie, dosiahnete tak oku lahodiaci výsledok, či už zvolíte modely umiernenejšie, alebo extravagantné. Každý kúsok môže byť úplne iný, spájacím prvkom bude len farba.

Rovnaký tvar, rôzne farby

Rovnako skvele bude fungovať opačný variant. Vyberte stoličky rovnakého tvaru, ale každú v inej farbe. Ladiť k sebe môžete kontrastné farby aj výrazné odtiene s neutrálnymi.

Kresielka na čele stola

Stoličky pozdĺž stola zvoľte klasické a do čela stola vyberte stoličky s opierkami alebo honosnejšie kresielka. Oproti sebe budú pôsobiť fantasticky.

Staré & nové

Nebojte sa ani dreveného retro kúska, ktorému to pristane vedľa transparentných ultra moderných stoličiek.

Rôzne materiály

Skvele vedľa seba pôsobia aj rôzne materiály. Vyskúšajte napríklad spojenie lavice čalúnenej zamatom a tvarovo jednoduchých drevených stoličiek.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.