5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako vytvoriť oddychovú zónu v záhrade

Liva Roma
Liva Roma
Bonami Blogger

Mnohí ľudia majú ešte stále spomienky na detstvo strávené v záhradke u babičky, ale v súčasnosti môže záhrada plniť viacero funkcií, od miesta na pestovanie vlastných kvetov a zeleniny až po miesto, kde môžete večer relaxovať, vychutnať si pohár vína so svojimi blízkymi a oddýchnuť si po dlhých dňoch v práci.

O svoje tipy na záhradný dizajn sa s nami podelila Liga Nakts (@liganakts), nadšenkyňa, ktorá už roky pestuje a ošetruje svoju domácu záhradu. Tento rok vytvorila krásne posedenie priamo uprostred záhrady. Nechajte sa inšpirovať Ligou a zistite, ktoré veci treba zohľadniť pri navrhovaní záhradného posedenia!

Čo by sa malo zohľadniť pri navrhovaní záhradného posedenia?

Pri navrhovaní záhradného posedenia zvážte jeho polohu vzhľadom na slnko a veľké rastliny, ktoré často prerastajú veľkosť záhonu. Odporúčam tiež vysadiť v blízkosti nejaké voňavé rastliny, napríklad sladký hrášok, rozmarín, ľalie alebo mätu.

Ako ste si vybrali nábytok do záhrady?

Chcela som zladiť nábytok so štýlom môjho domu, pretože záhradu vnímam ako ďalšiu miestnosť domu. Chcela som tiež, aby mal nábytok správnu veľkosť pre daný priestor s priehľadnými nohami, aby príliš nebránil vo výhľade na záhony a krásne sa začlenil do záhrady.

Tri veci, bez ktorých by ste sa v záhrade nezaobišli?

Ak nerátame samotné rastliny...

  1. Fotoaparát, pretože každý nový kvet chcem zachytiť na pamätnej fotografii.
  2. Rukavičky, pretože nerada vytrhávam burinu holými rukami.
  3. Náhradné nožnice na strihanie ruží a zber kvetov.

Aké je vaše obľúbené miesto v záhrade?

Mojím najobľúbenejším miestom v záhrade je teraz určite nový nábytok uprostred, pretože z neho máte výhľad na všetky vyvýšené záhony, svieti tam slnko a je to veľmi príjemné!

Záhrada je aj o oddychu a vychutnávaní si jej plody a kvety.

Viac inšpirácie