Tento web používa cookies. Viac informácií o používaní súborov, ich uplatnení a schválení nájdete tu

ok
Menu
5 €RegistráciaPrihlásenie5 €Košík
DomovDomovInšpirácia

Naplánujte záhradné posedenie podľa rozpočtu

Chystáte sa zariadiť si svoj balkón alebo terasu, ale lámete si hlavu nad výberom nábytku a doplnkov? Pomôže vám, ak si vopred určíte cenovú reláciu, v ktorej sa chcete pohybovať.

Rozdelili sme preto našich favoritov zo záhradného nábytku do troch cenových kategórií, v ktorých si každý nájde to svoje, či už hľadáte skladacie stoličky do dočasného podnájmu, alebo plánujete investovať do vonkajšej pohovky, ktorá zostane ako nová ešte mnoho ďalších sezón.

1.

Posedenie priateľské (nielen) k vašej peňaženke

Nie je pre vás vhodná doba na väčšie finančné investície? Alebo dočasne bývate v prenajatom byte a nechce sa vám míňať veľké čiastky za dočasné vybavenie balkóna?

Nemusíte sa vzdávať sna o harmonickom letnom posedení. Vlastné útulné vonkajšie posedenie zvládnete zariadiť s pomocou funkčného nábytku, pár štýlových doplnkov a svetielok už za pár desiatok eur.

Univerzálne, ale rozkošné posedenie

Kovová súprava skladacieho stolíka a stoličiek vyžaduje minimálnu investíciu, ale napriek tomu vám dokonale poslúži na vychutnanie rannej kávy a večerného vína s vašou drahou polovičkou.

Jeho jednoduchý dizajn navyše skvele zapadne do mnohých štýlov – či už sa rozhodnete pre doplnky v modernom, rustikálnom, alebo prírodnom štýle. V prípade sťahovania alebo v zime ho navyše jednoducho zložíte a bude zaberať minimum miesta. To oceníte obzvlášť v mestskom byte.

Dodajte štýl za minimum prostriedkov

Útulnú atmosféru vytvoria menšie, štýlové doplnky. Obliečky na vankúše s potlačou, pléd, vonkajší koberec so zaujímavým vzorom, farebné kvetináče alebo rozkošný lampáš na sviečku dodajú posedeniu sympatický charakter.

2.

Zlatá stredná cesta

Túžite po kvalitnom záhradnom nábytku, ktorý vám vydrží mnoho rokov?
Inšpirujte sa výberom záhradného nábytku, doplnkov aj osvetlenia, ktorých kvalita aj štýl vyhovujú vysokým nárokom, ale zároveň nezruinujú vašu peňaženku.

Ako budete posedenie najčastejšie využívať?

Budete na záhrade obedovať a večerať s rodinou? Potom vyberte jedálenský stôl s klasickými stoličkami. Plánujete na záhrade odpočívať a stretávať sa pri večernom poháriku s najbližšími? Potom môžete vybrať niečo pohodlnejšie, napríklad záhradnú pohovku s konferenčným stolíkom.

S výberom vám pomôže aj realistický odhad, pre koľkých ľudí by malo posedenie slúžiť. Nemusíte kupovať zbytočne veľa stoličiek, prídavné sedenie sa dá vyriešiť alternatívnymi spôsobmi – štýlovým pufom alebo lavičkou.

Poznáte materiál Artwood?

Tento materiál vyniká štýlovou štruktúrou dreva, ale na rozdiel od neho naň nepôsobí UV žiarenie ani teplotné výkyvy. Jeho veľkým plusom je takmer nulová údržba. Ideálny parťák na záhradu.

Jeho výhody si môžete užiť pri vybraných modeloch jedálenských stolov značky Le Bonom.

Zaujíma vás viac tipov na zariadenie záhradného posedenia? Objavíte ich v našich ďalších inšpiráciách ♥