5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Ako zariadiť posedenie na záhrade pre veľkú rodinu

Už sa nemôžete dočkať jarných víkendov strávených na záhrade pri kávičke s najbližšími, tešíte sa na letné večery s kamarátmi, ale lámete si hlavu nad tým, ako štýlovo aj prakticky zariadiť svoje vonkajšie posedenie?

Stačí si len ujasniť, čo presne od svojej vonkajšej oázy očakávate a čo by mala v prvom rade spĺňať. S výberom záhradného posedenia, nábytku, textilu i doplnkov vám radi poradíme.

1. Premyslený výber záhradného nábytku

Na rozľahlej záhrade vás síce pri výbere neobmedzuje nedostatok priestoru, napriek tomu existuje pár aspektov, na ktoré by ste určite mali brať ohľad. Ak bude nábytok stáť pod holým nebom, oplatí sa investovať do stabilných materiálov s odolnou povrchovou úpravou.
Ak viete, že budete nábytok často premiestňovať zo záhrady pod strechu, potom oceníte skladací stolík aj stoličky, najlepšie z ľahunkého, ale odolného hliníka. Viac rád a tipov, ako vybrať ideálny nábytok sa dočítate v našom článku.

Vonkajšia pohovka vám zaistí rovnaké pohodlie ako v obývačke. Vďaka funkčnej výplni sedákov z rýchloschnúcej peny a odolným vonkajším poťahom nevyvedie sedačku z miery ani občasný dážď.

Poťahy z kolekcie Jeremy sú vyrobené zo špeciálneho umývateľného materiálu Sunbrella, ktorému nevadí ani dlhší dážď. Vďaka vysokej priedušnosti tiež rýchlo uschne a je odolný proti plesniam.

2. Určite si hlavný štýl

Hoci sa na vašej záhrade môže prelínať viac rôznych štýlov (napríklad umelý ratan, moderný nábytok s ľahko rustikálnymi doplnkami), je dobré povedať si, aký štýl bude mať hlavné slovo a prepojiť s ním všetky časti záhrady.

Ten potom môžete osviežiť doplnkom alebo dekoráciou s iným charakterom. Vaša ucelená záhrada tak bude žiť a rozhodne nebude pôsobiť nudne.

3. Vytvorte si odpočinkové zákutia

Máte veľkú rodinu, kde sa stále niečo deje? Potom sa vám bude hodiť súkromné odpočinkové miesto kúsok bokom od hlavného diania.
Môže to byť len hojdacia sieť natiahnutá medzi stromami alebo závesné hojdacie kreslo odtienené napríklad len stromom od hlavného jedálenského stola. Uvidíte, že nielen pri náročnej popoludňajšej oslave bude o miesto veľký záujem.

Chcete viac rád a tipov na štýlové záhradné doplnky a nábytok? Objavte ich v našich ďalších inšpiráciách ♥