5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Ako zariadiť útulnú spálňu v škandinávskom štýle

Načerpajte inšpiráciu v severskej prírode a vneste jej kus aj do svojej spálne. Škandinávska jednoduchosť spojená s útulnosťou vám pomôže dosiahnuť presne to, čo od tejto miestnosti očakávate: pohodlie, praktickosť a upokojujúce prostredie. Inšpirujte sa nižšie našimi praktickými tipmi, ako zútulniť spálňu.

Posteľ v škandinávskom štýle

Najvýraznejším kúskom nábytku v spálni je posteľ, ktorá by mala byť jednoduchá, no zároveň masívna a stabilná. Rám postele zdobí svetlé drevo alebo jednoduché čalúnenie.

Dôležité sú aj textílie, do ktorých posteľ prezlečiete. Jednofarebné obliečky z bavlny alebo ľanu, ktoré sa dajú ľahko kombinovať s inými farbami, doplňte množstvom pohodlných vankúšov, hebučkým plédom alebo prikrývkou. Nechajte ho na posteli voľne ležať, bude priamo nabádať na odpočinok.

Aké farby do spálne zvoliť?

Farby do spálne dodajte v podobe textilných doplnkov a dekorácií. Výraznejšie odtiene ale používajte striedmo, inak by mohli narúšať odpočinok. Najvhodnejšie sú zemité odtiene: béžová, sivá, hnedá, svetlozelená, horčicovožltá, púdrovoružová a modrá.

Dekorácia do škandinávskej spálne

Obklopte sa vecami, ktoré vo vás evokujú príjemný pocit. Tlmené osvetlenie, obrazy, vonné sviečky, dizajnové svietniky, obľúbené knihy, mäkký koberec, váza s kvetmi na nočnom stolíku. To všetko v jemných neutrálnych alebo zemitých farbách a prírodných materiáloch. Spálňa nemusí byť len holá miestnosť, môže byť vašou oázou pokoja.