5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík

Ako zladiť menčestrovú pohovku v interiéri

Kým menčestrové nohavice už sú pasé, menčestrové pohovky sú v interiéri veľmi obľúbené a niet divu. Ich na dotyk hebký materiál a typická textúra pruhov obývačku krásne zútulnia a dodajú jej zaujímavosť v každom štýle. A čo všetko s pohovkou zvládnete vyčariť?

Urobte z nej retro hviezdu

Menčester sa skvele hodí do tzv. Mid-century modern štýlu, ktorý pripomína naše ikonické retro zo sedemdesiatych rokov. K pohovke pridajte úzku komodu s nohami do strán alebo kresielka s „kuželovitými nohami.”

Hodiť sa budú aj výrazné svietidlá v tvare lúčov a závesné kvetináče či kvetináče na nožičkách.

Tip

Pohovku vyberte v jednej z typických retro farieb, ako sú teplá červená, horčicovožltá, avokádovozelená, hnedá či ružová.

Dodajte obývačke umeleckú dušu

Milujete uvoľnené interiéry plné farieb, nezvyklých kontrastov a umeleckých diel? Zariaďte si obývačku v eklektickom štýle.

Menčestrová pohovka sa stane jej dominantou, od ktorej sa bude odvíjať nespútaná kombinácia farieb, textúr a materiálov. Zabudnite na decentné tón v tóne, farbami to musí hrať.

Tip

Pohovku obklopte ratanovým nábytkom, drhanými závesnými kvetináčmi (macramé), pestrofarebným kobercom a vtipnými obrazmi a dekoráciami.

Navráťte pohovku k jej industriálnym koreňom

V 19. storočí bol menčester symbolom pracujúcich robotníkov v továrňach, ktorí si ho obľúbili pre jeho neuveriteľnú odolnosť. Skvele to bude fungovať vďaka kontrastom.

„Něžná” menčestrová pohovka zjemní surové materiály a tvary a výsledkom bude príjemne hrejivý industriál, hodiaci sa do loftu aj paneláku.

Tip

Postupne vrstvite a pridávajte hebké kožušiny, trblietavé zrkadlá a osvetlenie, výrazné textúry i geometrické či zvieracie vzory, tiež stolíky a vitríny v metalických farbách.