5 € pre vás RegistráciaPrihlásenie5 € pre vás Košík
DomovDomovInšpirácia

Bohémska jedáleň inšpirovaná exotickými krajinami

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Dávka pestrosti nielen v materiáloch a vzoroch, ale aj v originálnych kúskoch pripomínajúcich cesty do ďalekých krajín. Toto všetko je typické pre bohémsky interiér. Čím exotickejšie, tým lepšie. Skrátka to pravé pre všetkých voľnomyšlienkárov a milovníkov nekonvenčného bývania.
Inšpirujte sa našimi tipmi a vytvorte si jedáleň pre "hipíkov" telom i dušou!

Patina sa cení

Nábytok a doplnky v boho interiéri by mali vyzerať, akoby si už nejaký ten kus života "odžili" dávno pred tým, než sa stali súčasťou vášho bytu. Ideálne je, ak pôsobia dojmom, že ste ich objavili na blšom trhu na ceste po exotických krajinách. Nesmie preto chýbať nábytok z tmavých tropických drevín a aspoň jeden ratanový kúsok, ktorý priestor odľahčí. Samozrejmosťou sú dekorácie - vázy, sošky a osvetlenie inšpirované východom!

Výplety majú zelenú

Ratanové stoličky sú veľmi pohodlné a majú nenapodobiteľné čaro. Napriek svojej ľahkosti veľa vydržia. Ratan totiž patrí k veľmi pevným materiálom.

Zamerané na textúry

Stôl s masívnou doskou a zaujímavou štruktúrou môže pôsobiť až príliš mohutne, subtílnejší dojem docielite kovovými nohami.

Klamte odrazom

Ozdobné závesná zrkadlá pripomínajúce mandaly či tropické krajiny sú nielen efektným doplnkom, ale pomôžu priestor opticky zväčšiť a presvetliť.

Farby a štruktúry

Rôznorodé štruktúry a nepravidelné tvary spolu budú pôsobiť harmonicky, ak sa budete držať jednej farebnej schémy na veľkých plochách. Napríklad brestovú dosku stola a okrovú farbu behúňa perfektne zdôraznia svetlé taniere s nevšedným vzorom pripomínajúcim batiku. Keďže sú tieto kúsky veľmi výrazné, príbory už vyberte v triezvejšom dizajne.

Viac rád a tipov pre jedáleň nájdete aj tu.